Любити ліс

Любити, зберігати, садити  ліс, щоденною працею роками перетворювати маленьку рослинку у великі могутні дерева, невтомно доглядаючи за ним – це  мистецтво.

Про звичайні турботи незвичайних людей – лісівників,  ділиться Ресурс   очима  головного лісничого Бібрського лісгоспу Мирослава Пилипіва.

Любити ліс можна по-різному. Одним зручніше це робити з висоти чиновницьких крісел чи міських багатоповерхівок, іншим – під час відпочинку та дозвілля на природі, комусь – просто милуючись безмежними щедротами лісової скарбниці.

А в працівників лісу ця любов зовсім інша. Загартована трудовими буденними турботами та самовідданою працею – вона непідробна та щира. Праця лісівників починається з раннього ранку і часто закінчується, коли на небі з’являються зорі.

Загалом, незважаючи на постійний тиск на лісову галузь, несправедливе ставлення суспільства до роботи лісівників, вони продовжують виконувати  свою щоденну роботу, бо фах, якому присвячують  і будні і свята – не менш відповідальний за інші.

Хоч літо в розпалі, і хочеться залишити щоденні турботи та податися на відпочинок, в лісівників Бібрського лісгоспу турбот надзвичайно багато і все треба встигнути.

Настає час збору лісового насіння. Лісівники вже зібрали понад 20 кг насіння кісточкових порід: вишні, черешні, сливи та аличі. Їх ми висаджуємо в лісові культури для наших пернатих друзів. Ще взимку заготовили 50 кг насіння модрини європейської та 12 кг ялини звичайної. Частину насіння весною висіяли в наших теплицях, а решту відправили на зберігання у лісовий селекційно – насінневий центр.

Незабаром настане пора збору насіння основних лісових порід, таких як дуб, бук, клен, липа, горобина та інших.

Перед початком збору лісового насіння обстежуються лісові ділянки, в першу чергу ПЛНД, генетичні резервати та інші селекційні об’єкти, на яких буде заготовлено насіння.

Затяжні дощі сприяють росту трав’яної рослинності, а висока вологість та температура – поширенню борошнистої роси на сіянцях дуба звичайного.

Однак, з настанням погожих днів закипіла робота в розсадниках та лісових культурах.

В посівних та шкільних відділеннях проводиться прополка сіянців, рихлення грунту.

 

Поряд з ручними роботами застосовуємо міні-техніку, зокрема мотоблоки, що суттєво полегшують роботу лісокультурниць.

Вирощуванню якісного посадкового матеріалу дуба звичайного – особлива увага. Постійно проводиться оприскування сіянців захисними розчинами проти борошнистої роси. Своєчасна обробка та підживлення дають відчутні результати. Зараз цьогорічні сіянці дуба вже мають висоту 40-50 см, а дворічні досягають метра і більше.

Наздоганяємо втрачені дні і по догляду за лісовими культурами. Всі лісництва добре попрацювали і за 7 місяців, догляд за лісовими культурами проведений на площі 200 га при плані 180 га, що становить 111% до плану.

Доброю підмогою є застосування техніки, зокрема лісгосп придбав 2 культиватори КЛД – 1,8, які суттєво покращили якість доглядів за культурами та продуктивність праці.

Нарощуємо роботи і по догляду за молодняками.

Ми запрошуємо всіх бажаючих ближче познайомитись з роботою лісівників, вникнути в їх роботу, труднощі та проблеми і тоді в багатьох зміниться думка про лісівників, яких шанували при Австро–Угорщині, Польщі і навіть при радянській владі. І тільки при незалежній Україні вони стали непотрібні суспільству, ворогами лісу та контрабандистами.

Однак, пройде час і все розставить на свої місця…

 

Коментарі
Loading...