Люди не підтримали активістів, які звинувачують ягідників в обмілінні Світязя

Вчорашнє народне віче  “Збережемо Світязь” у Шацьку, організоване активістом Сергієм Рижковим, потерпіло фіаско. Люди обурилися і не підтримали організаторів, бо вважають, що зв’язок    обміління озера та вирощування ягід має, швидше, політичний присмак, пише Ресурс з посиланням на Район. Шацьк.

Останнім часом ця резонансна тема насправді  привертає до себе увагу громадян та засобів масової інформації.

Мета заходу нібито й благородна –  екологія краю, зокрема обміління найбільшого озера країни.  Але виявилося, що обговорення і збір підписів “проти” зводилося  до діяльності господарства “Волинська ягідка”, яке, начебто, за версією активіста, винне в обмілінні.

За словами активіста, воно  працює з порушеннями, що негативно впливає на стан водойми.

Представники товариства також долучилися до обговорення і навели свої аргументи. До того ж, ці докази  підтверджені спеціалістами, які  кажуть, що сільськогосподарська діяльність  з вирощування ягід  суттєво не впливає на рівень води озер в цих краях. Крім того, підприємств, які вирощують лохину в Шацькому районі  близько двох десятків, а увагу привернуло лише одне.

Головними причинами обміління спеціалісти називають потепління, несправні гідроспоруди, діяльність Хотиславського кар’єру в Білорусі, несанкціоноване використання води приватним сектором.

Люди, які прийшли на віче, кажуть, що завдяки господарству  в районі з’явилися робочі місця.

«Раніше величезні площі біля Положева пустували, заростали бур’янами, чагарниками. Тільки дикі кабани бігали по них, роблячи велику шкоду нашим городам. Зараз поля обробляються, росте лохина, а на плантації приїздять подивитися навіть іноземці. Та головне, що це підприємство дало нам роботу, якої ми в селі не мали», – кажуть учасники віча.

Представники ТзОВ “Волинська ягідка” вважають, звинувачення  на їхню адресу надумані і мають ознаки тиску певних політичних сил.

Ресурс вже писав, що серед причин обміління Світязя, під час засідання у Волинській облраді  назвали господарську діяльність “Волинської ягідки”. Депутати з цього приводу навіть ініціювали створення  спеціальної виїзної комісії , щоб перевірити  і дати фахову оцінку причинам обміління Світязя.

Ягідне підприємство нічого не приховувало і запросило фахівців та журналістів до огляду. Крім того, що  ягідники створили робочі місця й сплачують податки до місцевого бюджету, вони ще долучилися до відновлення занедбаної меліоративної системи, на яку у  місцевої ради грошей не було.

Місцевим мешканцям небайдужий екологічний стан озера, від якого залежить й туристична привабливість району, і, зрештою, їхні заробітки. Більшість знає реальні причини проблем і цікавиться думкою спеціалістів-гідрологів та  екологів з цього приводу.  Крім того, люди впевнені, що  проблему потрібно вивчати глобально, а не звинувачувати одного господарника. До того ж, самі господарники не ховаються і готові відповідати за усі ризики, якщо вони є насправді.

 

Коментарі
Loading...