Масове отруєння бджіл в Україні: пасічники в розпачі

В Україні масово гинуть бджоли. Пасічники переконані: це через дешеві отруйні пестициди, якими обробляють поля фермери, повідомляє Ресурс з посиланням на Deutsche Welle. На відміну від минулого року, коли на отруєння бджіл скаржились у шістьох областях України, цього року про це заговорили пасічники по всій країні. Особливо значні втрати на Дніпропетровщині, де загинули від 5 до 15 тисяч бджолородин.

Бджоляри збираються позиватися до винуватців загибелі комах. Наразі в багатьох областях країни продовжується слідство з приводу цього інциденту.

Ця проблема актуальна для багатьох країн світу. Тому, наприклад, у країнах ЄС  вирішили суттєво обмежити використання трьох інсектицидів, які призводять до загибелі бджіл. Користуватися цими засобами можна буде тільки в закритих приміщеннях чи теплицях, наголошує видання. Відтепер у всьому Євросоюзі під забороною імідаклоприд, клотіанідін і тіаметоксам.

Раніше Європейське відомство з безпеки продуктів харчування (EFSA) підтвердило токсичність трьох неонікотиноїдів для диких і медоносних бджіл. Ці субстанції вражають центральну нервову систему комах, призводять до їхнього паралічу та смерті. Рішення про заборону трьох інсектицидів схвально сприйняли європейські екологи, які давно вимагали  цього. Заборона набуде чинності до кінця 2018-го року.

Нагадаємо, що за даними Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО)  обсяги світової торгівлі медом за останні п’ять років зросли на 18%, досягнувши в 2017 р 690,3 тис. тонн загальною вартістю 2,37 млрд доларів. 

Сьогодні трійкою лідерів серед світових  експортерів меду є Китай, Аргентина та Україна.

 

Коментарі
Loading...