Меблева галузь відчуває гострий брак фахівців

Українська асоціація меблевиків наголошує на важливості популяризувати деревообробні спеціальності серед молоді, оскільки меблева галузь є експортно-орієнтованою, і за 2018 рік країна відправила за кордон меблів на 629 млн дол., а імпортувала удвічі менше.

Представники великого меблевого бізнесу занепокоєні гострим браком фахівці  у галузі, зокрема і через відтік кадрів закордон

Про це  йшлося під час прес-конференції в УНІАН.

“Сьогодні для меблевої галузі найбільше потрібні конструктори, це люди, які створюють креслення для майбутнього продукту, у них зарплата в залежності від професійних навичок від 13 до 30 тисяч гривень”, – підкреслила Оксана Листопад, комерційний директор меблевої компанії MERX. 

Вона акцентувала, що компанія готова з нуля навчати молодих фахівців. Наприклад, для повного навчання професії маляра до досягнення максимуму за зарплатою необхідний рік, для навчання шліфувальника потрібно менше року. При цьому зарплата таких фахівців становить від 10 до 20 тисяч гривень.

Як зазначила  завідувачка кафедрою технологій та дизайну виробів із деревини Національного університету біоресурсів і природокористування України, професор Олена Пінчевська, на даний час є гостра проблема браку абітурієнтів на меблеві спеціальності через недостатність інформації про переваги професії.

«Зараз відбувається парадокс: галузь потребує працівників, а вже за 3-4 роки їх не буде, тому що немає абітурієнтів. До нас весь час звертаються виробники меблів з проханням надати працівників», — сказала вона.

На думку професора, багато хто просто не знає, що бакалаври і магістри таких програм — це не верстальники, а конструктори і дизайнери, які використовують у своїй діяльності IT-технології та є учасниками інтелектуальної праці.

Українська асоціація меблевиків — це галузева спілка, яка працює на території України 17 років. Українські меблевикі забезпечують близько 50 тис. робочих місць на більш ніж 5000 підприємств. Українські меблі експортується до 90 країн світу. За даними асоціації, виробництво меблів у 2018 році зросло на 18,7%.

 

Коментарі
Loading...