Мешканець Закарпаття знущався з коня, прив’язавши його до УАЗу. Тварину врятували працівники державної лісової охорони

Як ідеться на сторінці користувача з нікнеймом Чорнотисянський рідний край в соціальній мережі Фейсбук, 6 червня житель села Чорна Тиса, колишній працівник лісового господарства – помічник лісничого, що нині вже на пенсії, Василь Максим’юк, будучи напідпитку, зловив коня, який випасався на березі річки, привів на вулицю, прив’язав до своєго УАЗу (бортовий) та почав тягати тварину по вулиці асфальту.

 

Як виявили згодом місцеві, вивчаючи сліди на асфальті, кінь, опираючись насильству, позбувся підков.

Тепер кінь під опікою працівників державної лісової охорони. Працівники Ясінянського лісомисливгоспу стали його рятівниками.

За словами директора ДП «Ясінянське ЛМГ» Василя Теличука, наразі коня передали на обстеження ветеринару Василю Молдавчуку для подальшого лікування та порятунку. Родині, для якої кінь був майже годувальником, буде компенсовано матеріальну шкоду.

Як відомо, жорстоке поводження з тваринами, відповідно до законодавства, вважається кримінально караним злочином. Так, закон №2120-VIII передбачає, що знущання над тваринами, скоєні із застосуванням жорстоких методів або із хуліганських мотивів, карається арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до трьох років.

Знущання, скоєні з особливою жорстокістю, або якщо вони призвели до каліцтва або загибелі тварини, або скоєні групою осіб, караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.

Раніше знущання над тваринами передбачало штраф до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 грн.) або арешт до шести місяців.

Коментарі
Loading...