Мінюст втілює “блискучу” ініціативу депутата Брагара?

Виявляється вашу собаку можуть конфіскувати та продати на аукціоні за борги

В Україні трапилася чергова гучна історія з домашніми улюбленцями, однак нині вже не рекомендації, а конкретні дії. Виявилося, що Мінюст конфісковує у громадян собак та продає їх на аукціоні. Загалом у відомства вже чимало живих лотів, крім собак є й корови, кури, індики, ймовірно додадуться леви та ведмеді, повідомляє Zik.

Розповідаємо детальніше про цю ситуацію.

З чого все почалося?

Відповідно до даних інтернет-платформи ДП “СЕТАМ” за 20 травня Мінюст проводить аукціони з продажу собак за борги. Так 22 травня продається собака породи піт-бультер’єр, дівчинка 2015 року народження з ветеринарним паспортом та датами проведення вакцинації. Вказано, що собаку арештували разом з майном боржника в 2019 році Лиманським міськвідділом виконавчої служби в Донецькій області. Стартова ціна собаки 112,5 гривень.

 

Інший живий лот планують продати 25 травня — на торги виставлена собака породи східноєвропейська вівчарка. Її конфіскували в березні 2020 року в місті Хмельницький. Стартова ціна собаки – 1300 грн.

На сайті також є аукціони з продажу корів, курей та індиків.

Як коментують ситуацію в Мінюсті?

В Міністерстві юстиції України визнали, що така практика існує. За словами очільника відомства Дениса Малюськи, вони вимушені відбирати тварин у їхніх власників на виконання рішень судів.

Міністр запевнив, що часто така процедура йде на користь тваринам, яких забирають від неналежного утримання.

“Іноді тварин забирають за борги, але тут мова, як правило, йде про свійських тварин, що мають вартість. Якщо тварина є домашнім улюбленцем, її за копійки (ціна лотів мізерна) викуповують назад власники (через родичів або близьких)”, – сказав Малюська.

За його словами, відомство спільно з нардепами обмірковує варіанти належного законодавчого врегулювання таких ситуацій.

Очільник міністерства зазначив, що мова не йде про продаж за борги. Щодо піт-бультер’єра він повідомив, що собаці не пощастило з господарями та характером. Як результат – покусані звичайні перехожі. За рішенням суду домашню тварину було конфісковано.

“Щиро сподіваюся, що у нових господарів їй буде краще. Якщо нових нормальних господарів не з’явиться, викуплю цю собаку на аукціоні сам і віддам на перевиховання/навчання”, – сказав міністр.

Очільник Мінюсту розповів, що таких цікавих об‘єктів продажу буває багато. “Ймовірно скоро на “СЕТАМ” з’явиться лот з трьома левами (Річчі, Вітольд, Багіра) та п’ятьма ведмедями (Балу, Маша, Ганна, Потап, Тимоша). Про них розповімо окремо”, – підсумував Малюська.

Реакція громадськості

Конфіскація та продаж домашніх улюбленців обурила і політичних діячів, і пересічних громадян.

Так, народний депутат VIII скликання Дмитро Голубов повідомив, що готовий викупити та повернути господарям конфіскованих собак.

Планують викупити всіх тварин і активісти молодіжного крила “Опозиційної платформи – За життя”.

Також активісти партії закликали українців об’єднатися проти законодавчого “середньовіччя” і приєднатися до акції протесту, яка відбудеться у понеділок, 25 травня, о 12:00 під стінами Міністерства юстиції. Активісти переконані, що така практика загрозлива – “сьогодні вони забирають у нас собаку, а завтра заберуть дітей”.

Загалом у чинної влади дещо дивне ставлення до домашніх улюбленців. Українці пам’ятають, як народний депутат від “Слуги народу” Євген Брагар порадив пенсіонерці продати собаку, якщо та породиста, та розрахуватися за газ.

Коментарі
Loading...