Молдова відмовляється від поліетиленових пакетів

Одна із найбідніших країн Європи – Республіка Молдова з 1 січня 2019 року починає відмовлятися від використання поліетиленових пакетів у торгових точках.

З 1 січня 2019 року в Молдові вступають в силу відповідні поправки до Закону про внутрішню торгівлю, згыдно з якими у роздрібній торгівлі буде заборонено використання одноразових поліетиленових пакетів, пише “Укрінформ“.

Згідно із законодавчими змінами, першими з магазинів зникнуть так звані товстостінні пакети, товщина яких становить більше 50 мікрон. З початку 2020 року з роздрібної торгівлі будуть вилучені найшкідливіші, на думку фахівців, пакети у 15 мікрон, пише “Ресурс“.

У 2021 році в Молдові буде повністю заборонено використання будь-яких видів пластикових пакетів, за винятком пакетів, вироблених з екологічно чистих матеріалів, які використовуються для пакування товарів в заводських умовах. Планується також поетапний перехід на паперові пакети.

Читайте: Європарламент хоче заборонити одноразовий пластик до 2021 року

На кожного жителя Молдови в рік припадає по 140 пластикових пакетів. Щорічно в республіці використовуються до 140 мільйонів такої «упаковки».

Коментарі
Loading...