Мораторій на експорт деревини переглянуть

Мораторій на експорт лісу неефективний і має бути переглянутий. Про це повідомив  заступник керівника Офісу Президента з економічних питань Олексій Гончарук під час  брифінгу,  передають Українські новини.

“Ідеологія введення мораторію на експорт деревини була в тому, щоб припинити незаконну рубку. Очевидно, що припинення незаконної вирубки не сталося. Це означає, що ця міра не досягла тієї мети, для якої вводилася”, – сказав він.

Гончарук також нагадав, що Європейський Союз вважає, що Україна порушила положення угоди про асоціацію введенням мораторію.

“Я не знайомий з юридичними тонкощами і нюансами цієї справи. Тому я б не хотів своєю позицією зашкодити позиції нашого уряду під час арбітражного розгляду. Скажу тільки, що існуюча модель, в тому числі мораторій не вирішує проблем. Тому питання мораторію точно відкрите і ми точно будемо комплексно переглядати це рішення”, – сказав він.

Як повідомлялось раніше , у лютому Україна провела офіційні консультації з ЄС щодо мораторію на експорт лісу.

Тим часом Державне агентство лісових ресурсів оцінює збитки державі від тіньових схем у лісовій галузі в середньому в 2,2 млрд гривень на рік.

Коментарі
Loading...