Москаль: нові податки загрожують знищити ліси Закарпаття

Голова Закарпатського обласної державної адміністрації Геннадій Москаль виступив на IV з’їзді лісівників України, де піддав критиці закон про внесення змін до Податкового кодексу та інших законів України щодо стимулювання діяльності фермерських господарств, а бо так званий «фермерський закон», про це пише Ресурс.

Керівник обласної виконавчої влади нагадав, що Закарпаття має найбільшу лісистість в Україні – понад 50% території. 87% лісів краю знаходяться в управлінні Державного агентства лісових ресурсів, понад 12% перебуває в управління Міноборони, Міносвіти, а також є землями запасу. Понад 20 тисяч гектарів лісу не обліковані, тобто є нічиїми і керівництво області виступає за передачу цих територій під контроль Держлісагентства, оскільки, за словами Москаля, внаслідок діяльності військових та аграрних управлінців від лісу «залишилися одні пеньки».

«Лісистість області зросла на 10 тисяч гектарів, до зведеного бюджету лісогосподарства в минулому році перерахували 371 млн грн. З року з рік сума платежів зростає, тоді як обсяг заготівлі деревини зменшилась на 20%. Суцільна вирубка лісів області – це міф. Замість того, щоб оцінити діяльність лісового господарства, діюча влада приймає шкідливі нормативні акти. 10 липня цього року Україна прийняла закон про внесення змін до Податкового кодексу та інших законів України щодо стимулювання діяльності фермерських господарств… Скажіть мені, до чого тут ліс до фермерських сімейних господарств? Може вони вважають, що треба оподатковувати гриби у лісі? Тоді оподаткуємо їх, косулю, кажанів, малину, ожину. Це дурість», – зазначив Москаль.

За його словами, Закарпатська область може зникнути з лісової мапи України.

«Для лісової галузі це подвійне оподаткування. Це в Україні заборонено. Ми навіть з іншими країнами підписуємо угоду щодо уникнення подвійного оподаткування. Діюча система оподаткування знімає податок на лісові землі як складову частину рентної плати. Як можна землю двічі оподаткувати? Якщо встановлять податок у 5% від вартості землі, то прямі збитки управління лісового та мисливського господарства становитимуть в Закарпатті 285 млн грні, а всі лісові господарські підприємства збанкрутують. Може цього добиваються ті, хто хоче приватизувати все це майно?», – зазначив губернатор області.

За підрахунками ОДА, внаслідок запровадження фермерського податку, ціни на дрова можуть зрости у 10 раз.

«Якщо нам завжди уряд казав що «от з газом проблема, Росія його відключає, переходьте на дрова», от ми перейшли і тепер газ навіть із підняттям вийде дешевше, ніж дрова. Але велика частина Закарпаття не газифікована, більшість гірських населених пунктів лишаться без дров і буде попросту красти ліс», – заявив Москаль.

Коментарі
Loading...