Мураховий тигр: малий і дуже небезпечний (ВІДЕО)

Кіт чорноногий, також відомий як мураховий тигр, мала плямиста кішка  (лат. Felis nigripes) — один  з найменших за розмірами тіла і найрідкісніших представників цього роду. Довжина самиць — до 35–46 см, самців — до 37–50 см. Чорноногі коти мають доволі великі очі.

Чорноногі кішки займають нори інших тварин, наприклад, кроликів, трубкозубів, їжатців довгоногів або термітів (звідси і пішла неофіційна назва мураховий тигр). Можуть самостійно розширювати нори під свої потреби. Живуть в сухих відкритих, в напівпустелях з чагарниками і незначною кількістю дерев. Можуть проживати в районах, висота яких сягає до 2 000 м. Ворогами є великі хижаки та отруйні змії та пітони.

.Кіт веде нічний спосіб життя, хоча на полювання можуть виходити і вранці. За одну ніч вони проходять близько 16 км у пошуках харчів. Полюють всю ніч неперервно, не звертаючи уваги навіть на важкі природні умови. Весь день відпочивають у себе в лігві. По деревам майже не лазять, оскільки через короткий хвіст вони не є пристосованими до подібних дій.

Кошенята мурахового тигра у віці 7–8 тижнів починають полювати самостійно. В 5 місяців вони вже є повністю незалежними, хоча ще й тримаються біля матері.

Коментарі
Loading...