Мурахожук проти короїда. Лісівники застосовують біологічну зброю проти шкідників

Лісівники Сумщини підселили перший “загін” мурахожука до соснових насаджень в Охтирському ЛМГ, повідомляє “Харківлісозахист”. Ділянка у 80 га стане експерементальною у боротьбі із сосновим всиханням через пошесть короїда.

Комахи-хижаки, що поїдають личинок жука-короїда привeзли у спeціальних контeйнeрах з лабораторії у Харкові.

Лабораторія — це спільний проект Держлісагентства України та Генерального директорату лісового господарства Туреччини, який надав лабораторне обладнання для вирощування цих комах. Це спеціальні контейнери і термостати для вирощування різних стадій жуків, автоклави для стерилізації поживного середовища, мікроскопи і бінокуляри для контролю параметрів життєздатності популяції мурахожука, а також прилади, необхідні для повного циклу вирощування і випускання комах в природу.

Читайте також:Не лише рубають

Лісівники кажуть, вирощування достатньої кількості жуків для захисту десятків тисяч гектарів лісу — процес тривалий. Ефект буде помітний, кажуть лісопатологи, за декілька років.  Але спеціалісти впевнені, що зменшення щільності другої популяції короїда буде помітним вже в рік випуску мурахожука.

Thanasimus formicarius

Лялечка мурахожука (пестряк мурашиний) – надія лісівників

Нагадаємо, у травні цього року лісозахисні підприємства України перейняли досвід Туреччини по вирощуванню цього короїдного “вовка” для боротьби з  масовим розмноженням шкідників. На базі “Харківлісозахист” відкрили лабораторію, де з допомогою сучасного турецького обладнання вирощують мурахожука (Thanasimus formicarius) у лабораторних умовах.

.

Коментарі
Loading...