“Ми – ліс”, – словаки проти забудови поблизу Штрбського плеса

У Словаччині  за 14 годин публічна заява громадської ініціативи “Ми – ліс” зібрала понад 10 тис. підписів громадян.  Люди закликають  владу не починати забудову в районі найгарнішого озера в Татрах – Штрбського плеса (Štrbské pleso), пише Mukachevo.net, цитує Ресурс.

Тут планують забудувати гірські схили, де буде канатна дорога та паркінг на 500 місць.

Громадські активісти виступають за те, аби ця територія була під охороною держави і входила до Національного парку Татри під охороною ЮНЕСКО. Але цей проєкт не можуть здійснити більш ніж 20 років.

Активісти просять мера (старосту), депутатів муніципальної ради, аби вони відклали своє рішення поки не буде чітко визначено межі цієї природної та культурної пам’ятки. Вони вважають, що без концептуального підходу не можна казати про сталий розвиток туризму не лише в цій місцевості, але і в інших національних парках Словаччини.

“Схвалення пропозиції означало б просто поховати ще одне унікальну та красиву місцину нашої країни, розташовану в Національного парку. Подібні речі вже можна побачити в інших місцях, де збудували готелі на берегах озер. Вони перетворюються на будівельні майданчики, де схили захоплюють гірськолижні курорти, пансіонати та зони для паркування”, – каже Кароль Каліський з ініціативи «Ми – ліс».

Натомість староста Міхал Сикора вважає себе захисником природи і каже, що нічого страшного у забудові немає, а “паркінги – це якісь чудовиська, аби їх лякатися”.

Словаки масово виступають "проти" забудови найгарнішого озера в Татрах (ФОТО)

Міністр охорони навколишнього природного середовища Ян Будай вже пообіцяв, що плани забудови озера з врахуванням екологічної оцінки будуть переглянуті чиновниками департаменту.

Слід зазначити, що Штрбске плесо – найбільше і найгарніше озеро словацьких Татр. Воно утворилося в низині між горами, в наслідок танення льодовиків, і давно стало улюбленим містом відпочинку.

Озеро знаходиться на висоті 1350 метрів, площа 19,8 га, глибина до 20 м. Єдиний нюанс, що тут заборонена риболовля. Навколишні умови ідеальні для пішого туризму, альпінізму і гірськолижного спорту. Поряд знаходиться відомий гірськолижний курорт Ясна. Звідси починається багато маркованих піших маршрутів.

Дістатися до Штрбского плеса із Закарпаття не складно. Найпростіше добратись на авто, оскільки відстань від Ужгорода всього 220 км. Коли знімуть карантинні обмеження це можна зроби також на автобусі або потязі до Кошице, а далі на потягу до села Штрба. Коштує це близько 10 євро. А з самого села ходить фунікулер, який коштує 1 євро в один бік.

 

Коментарі
Loading...