На білі гриби жителі карпатських сіл чекають аж у листопаді

Мешканці карпатських сіл зазначають, що цьогорічна осінь хоч навдивовижу  лагідна, але не така щедра на врожай білих грибів. Нині їх, кажуть селяни, надто мал, бо для цього потрібні рясні дощі, пише Ресурс з посиланням на Високий замок.

Мудрі старожили ж заспокоюють:  гриби будуть у листо­паді і збиратимуть їх аж до Михайла (21 листопада). Наразі місцеві у ліс навіть не йдуть, кажуть, чого даремно ходити, коли знайдеш хіба що кілька козарів.

Пані Ма­рія зі села Волосянки Сколівського райо­ну у розмові з журналістом зазначає, що грибів цього року їхня родина ще не куштувала.

“У нас дехто ходив по гриби, та коли з лісу вертався, у пакет куртку запихав, аби сусіди думали, що недарма ходив — багато грибів зібрав. Дехто навіть повірив і собі зібрався у ліс іти, але потім хитруна розкусили”.

фото Юлії Підлужної

Але все ж таки,  грибів хоч небагато, але є.  І на кожного грибника щосезону чекають власні цікаві знахідки.

Ось такі дивовижні, помаранчеві гриби знайшов у лісі  Ківерцівського району цими днями волинянин  Максим Рудік .Волинянин знайшов дивні помаранчеві гриби. ФОТО

Волинянин знайшов дивні помаранчеві гриби. ФОТО
фото Масима Рудіка

Фото  й опис цікавої знахідки він розмістив на своїй сторінці у Фейсбук:

“Алеурія аурантіа (Aleuria aurantia). Трапились мені такі незвичайні грибочки, цікаво те, що вони вважаються їстівними і їх можна вживати у сирому вигляді для прикраси салатів або як десерт”, – написав він.

Коментарі
Loading...