На ЧАЕС запрацював завод з переробки рідких РАВ

На промисловому майданчику ДСП «Чорнобильська АЕС» розпочали переробку  рідких радіоактивних відходів (ЗПРРВ), повідомляє Державне агентство з управління зоною відчуження (ДАЗВ).

За словами фахівців ДСП «ЧАЕС», у процесі переробки рідкі відходи проходять декілька стадій і в результаті шляхом цементування перетворюються на тверді радіоактивні відходи, які є більш безпечною формою зберігання та захоронення РАВ. Зараз 34 упаковки, що утворилися в результаті переробки, знаходяться в залі витримки на проммайданчику ЧАЕС. Після витримки і проведення радіаційного контролю на відповідність критеріям приймання на захоронення упаковки будуть спрямовані на захоронення в спеціально обладнане сховище твердих радіоактивних відходів (СОПСТРВ).

«На сьогодні відбувається поетапне освоєння його проектної потужності. Поступово завод має вийти на переробку 42 упаковок – бочок, ємністю 200 літрів – на добу. За умови безперебійного функціонування заводу впродовж усіх 250 робочих днів, це 10,5 тис. упаковок на рік», – зазначає Голова ДАЗВ Віталій Петрук.

Нагадаємо, проект заводу з переробки рідких радіоактивних відходів був затверджений розпорядженням Кабінетом Міністрів України 2001 року та фінансувався за рахунок Державного бюджету України та Рахунку ядерної безпеки. У 2014 році було завершено будівництво і проведено комплексні випробування. Завод з переробки рідких радіоактивних відходів розташований у зоні відчуження ЧАЕС.

За перший тиждень експлуатації заводу з переробки рідких радіоактивних відходів було успішно перероблено 2755 кг рідких радіоактивних відходів (кубового залишку).

 

Коментарі
Loading...