На Херсонщині гасять масштабну лісову пожежу. Застосовують навіть авіацію

У вихідні дні в Херсонській області сталася велика лісова пожежа. 28 травня близько 13 год. 30 хв. на території Раденського лісництва Олешківського лісового господарства виникло загоряння лісової підстилки та лісу. Пожежа охопила площу у 130 гектарів.

До вечора авіацією було здійснено 27 викидів води, це 105 тонн. О 20 год. 20 хв. гасіння пожежі авіацією було призупинено на нічний час,  до 6 ранку вівторка. Вранці  рятувальники відновили використання пожежної авіації. Станом на 29 травня продовжується гасіння пожежі поблизу селища Раденськ Олешківського району.

Зараз є лише окремі осередки горіння. Верхової пожежі вже не спостерігається, загрози населеним пунктам немає. Організовано розстановку сил та протипожежних засобів на чотирьох оперативних дільницях для гасіння пожежі та створення мінералізованих смуг з метою недопущення розповсюдження вогню.

Додатково приведено в готовність підрозділи ДСНС (Державна служба з надзвичайних ситуацій) у Дніпропетровській та Кіровоградській областях в кількості 47 чоловік особового складу та 11 одиниць техніки підвищеної прохідності.

До ліквідації пожежі залучено 220 чол. та 75 од. техніки, з них: від ДСНС 137 чол. та 39 од. техніки, у тому числі 3 од. авіаційної техніки (від ДСНС – 2 літаки АН-32П, від Міноборони – вертоліт МІ-8), від лісового господарства 78 чол. та 35 од. техніки, з них 5 тракторів, від Міноборони 5 чол. та 1 од. техніки.

За даними УкрГідрометцентру, 29-31 травня – 1 червня в Україні переважатиме надзвичайний (5 класу) рівень пожежної небезпеки; 29-30 травня у Закарпатській, Івано-Франківській, Луганській областях – високий (4 класу) рівень пожежної небезпеки.

Нагадаємо, що вже третій рік держава не фінансує програми із запобігання лісовим пожежам, внаслідок чого вогонь щороку охоплює все більше лісових територій, тим самим завдаючи країні мільярдних збитків. Ситуація у лісових господарствах залишається критичною. Співробітники лісгоспів масово звільняються, попереджати подібні пожежі нікому, тож весь тягар боротьби з вогнем у лісі перекладається на рятувальників, які не завжди можуть оперативно відреагувати на небезпечну ситуацію.

 

Коментарі
Loading...