На Хрещатику наступного року зазеленіють платани

Цьогоріч на озеленення столиці хочуть витратити 20 мільйонів гривень

За результатами голосування «Обери дерево для Хрещатика» більшість киян висловилися за платан. Про це повідомив  заступник директора «Київзеленбуду» Дмитро Заруба.

Під час реконструкції Хрещатика, запланованої наступного року, «Київзеленбуд» рекомендуватиме «Київавтодору», який є замовником робіт, продумати систему, за якої коріння платанів не піднімало б дорожнє покриття.

Зараз каштани, висаджені вздовж доріг, не витримують сучасних умов Києва, зокрема забруднення повітря, потепління клімату, розмноження шкідників та солі, якою посипають дороги взимку. Рівень солі в алейних посадках у 10 разів перевищує допустиму норму.

Натомість платан стійкий до хвороб, шкідників, загазованості, не потребує регулярного поливу та витримує низькі та високі температури повітря. А каштани продовжать висаджувати у парках та скверах.

Заруба також пояснив, що у Києві заборонено боротися хімічними засобами зі шкідниками дерев. Оскільки іншого методу немає, «Київзеленбуд» вирубає заражені рослини.

Також натрій хлор, що ним посипають вулиці взимку і який руйнує кореневу систему дерев, не вдалося замінити на магнієву сіль, бо цей реагент виявився дуже дорогим.

«З одного боку, кияни вимагають прибрати лід і сніг із київських вулиць, з другого – зберегти дерева. Врешті-решт, виникає ситуація, як у медицині, коли одне лічиш – інше калічиш», – зазначив Заруба.

Цьогоріч  на оновлення зелених зон столиці планують витратити 20 млн гривень, пише Ресурс з посиланням на УНН.

У “Київзеленбуді” розповіли, що у рамках програми озеленення територій хочуть закупити  акацію, робінію псевдо акацію, вербу білу, вишню пташину, в’яз, глід колючий, горобину звичайну, граб звичайний, дуб, катальпу, клен червоний, липу європейську, платан кленолистий, сливу розчепірену, сумах оленерогий, церцис канадський, черемху звичайну, шовковицю білу, яблуню декоративну, ясен звичайний та вузьколистий, барбарис Тунберга, бирючину звичайну, гортензію, дейцію, дерен білий, іргу канадську, кизильник блискучий, перстач, магонію падуболисту, скумпію, спірею, хеномелес, сосну звичайну, ялину колючу, ялину сербську, тую західну, сосну гірську, ялівець скельний.

Серед нови, але адаптованих до зростання в  кліматичній зоні та умовах міського середовища, в планують закупити бобівник Ватерера, магнолію, павловнію повстяну та сакуру.

Коментарі
Loading...