На Львівщині створять національний парк

На Львівщині, у Турківському районі, з метою збереження унікальних пралісів буде створено національний природний парк «Бойківщина».

Про це поінформував міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, повідомили у прес-службі Міністерства екології та природних ресурсів України.

Згідно указу Президента України від 11 квітня 2019 року на Львівщині у Турківському районі буде створено національний природний парк загальною площею 12 240 га.

Як пояснив Остап Семерак, національний природний парк створюється з метою збереження унікальних старовікових лісів, розташованих на цих територіях.

«Створюючи нові національні природні парки, Україна поступово наближується до стандартів країн Європейського Союзу, де заповідними є близько 15-18% територій. В Україні ця цифра, враховуючи підписані Президентом укази від 11 квітня, сягає лише близько 7%. Львівщина має унікальну природу, зокрема, старовікові лісі. Зараз ми даємо цим територія природоохоронний статус. Це дозволить посилити екологічний каркас екомережі Карпат та дозволить поєднати природоохоронні території України з мережею Натура 2000 Польщі’, – пояснив Остап Семерак.

Частина територій майбутнього парку — це об’єкти всесвітньої природоохоронної Смарагдової мережі. Це мережа територій особливого природоохоронного значення, важливих для збереження біорізноманіття у країнах Європи і деяких країнах Африки, яка діє з 1998 року. Зокрема в районі НПП «Бойківщина» — понад 30 видів рідкісних трав’янистих рослин.

До часу на території Львівщини функціонувало 377 об’єктів природно-заповідного фонду загальною площею 158,3 тисячі гектарів. У 2018 році в області створили 19 об’єктів природно-заповідного фонду загальною площею 189 гектарів. Загалом у 2019 році на Львівщині заплановано створення ще 14 природоохоронних об’єктів площею 12 469 гектарів.

Читайте: Уряд розширив територію нацпарку “Олешківські піски”

Довідково: Natura 2000 — мережа охоронних ділянок, центральний елемент у охороні біорізноманіття на території країн-членів Європейського Союзу. Елементами цієї мережі є типи природних середовищ (Special Areas of Conservation), рідкісні і такі, що перебувають під загрозою зникнення або руйнування.

Мережа охоплює дев’ять біогеографічних регіонів: Альпійський, Атлантичний, Чорноморський, Бореальний, Континентальний, Макаронезійський, Середземноморський, Паннонський та Степовий.

Коментарі
Loading...