На Львівщині волонтери побили нацрекорд: висадили 30 тис дерев

Півтисячі людей в 11-ти місцях області висаджували сосни, ялиці, клени, дуби та явори. Головна їхня мета – поліпшити екологічну ситуацію в Україні та привернути увагу суспільства до збереження природи, передає “5 канал“.

Співорганізатор акції Володимир Бояр каже: “Щоб запустити новий тренд в Україні, що потрібно засаджувати велику кількість дерев і озеленювати навколишнє середовище, в якому ми живемо, відпочиваємо… Вона покращить сприйняття природи”.

Протягом 8 годин учасники акції посадили 30 тисяч дерев. Це рекорд.

Родина Конаховичів уже фахівці з висаджування дубів. Це їхня 14-та акція. До справи залучають і дочку Вікторію.

“Це для тварин, це підтримка… Для повітря, для майбутнього покоління. Щоб пташки мали де жити”, – каже Катерина Конахович.

Сосну висаджує Лілія разом із подругою. І хоча роблять таке вперше, зізнаються дівчата, усе вдається.

“Для суспільства є актуальним озеленення, тому що ми вбиваємо те, що нас оточує і дуже важливо відновлювати те, що дає нам життя. Свіже повітря, екологія – це є надзвичайно важливо”, – каже учасниця акції Лілія Ференц.

Щоб саджанці прижилися, їх потрібно правильно посадити, каже Володимир Яхницький. Він – лісничий. Стежить за учасниками акції та допомагає їм.

Чоловік говорить: “Дуже добре, що фізично працюють, допомагають, бо в нас не дуже багато є своїх сил. Але це має і виховний характер. Люди, які залучаються до садіння лісу, особливо які приїжджають із великих міст, вони будуть поважати, любити ліс і робити все, щоб його не нищити, не палити, не засмічувати”.

Читайте: Лісгоспи за півроку висадили нових лісів розміром з Одесу

Павло Горішківський, інспектор національного реєстру рекордів України каже: “У реєстрі рекордів такий рекорд, як висадка найбільшої кількості дерев за 8 годин часу, фіксується вперше. Вони задекларували 30 тис. на 11-ти локаціях”.

Висаджувати дерева стало доброю традицією волонтерів упродовж семи років. За цей час вони посадили 300 тисяч саджанців. Та головна їхня мрія та мета – збільшити ліси України на 50 мільйонів дерев.

Коментарі
Loading...