На Полтавщині відкрито ділянку цементобетонної дороги

Державне агентство автомобільних доріг України (“Укравтодор”) відкрило ділянку першої цементобетонної дороги Дніпро-Решетилівка в Кобеляцькому районі Полтавської області. Про це повідомив “Ресурс” із посиланням на прес-службу “Укравтодору”.

“Тільки що відкрили рух по одній з ділянок побудованої цементобетонної дороги в Кобеляцькому районі! Поки дозволили рух по 1,7 км по правому проїзду автодороги Н-31 Дніпро-Решетилівка. Першим проїхав чорний Мерседес! Як думаєте, це хороший знак?” – йдеться в повідомленні.

Відкриття ділянки дороги прокоментував міністр інфраструктури Володимир Омелян.

“Перша ділянка бетонної дороги в Україні відкрита для руху транспорту! Побудована за найсучаснішими технологіями, гарантія – 28 років! Вперше в Україні! Такого до нас не робив ніхто”, – написав він.

Україна посіла 137-е місце зі 144 країн світу за якістю дорожнього покриття.

Вартість бетонної дороги першої категорії 18-20 млн гривень за 1 км. 1 км асфальтової коштує 15-17 млн грн.

Читайте: “Укравтодор” нарешті побачив ями на головних дорогах

Перевага цементобетонних доріг у їхній довговічності. Бетон характеризується міцністю, довговічністю, невибагливістю до навантаження і перевантаженню вантажівками. Експлуатація таких доріг обходиться дешевше. Їх рідше ремонтують. Витрати на будівництво і експлуатацію зрівняються протягом 10 років. За результатами 20 років експлуатації цементобетонні дороги виходять на 40% дешевші, аніж асфальтові.

Коментарі
Loading...