На ринку побільшало підроблених молокопродуктів – Асоціація

Асоціація виробників молока (АВМ) занепокоєна, що на прилавках вітчизняних ринків та магазинів росте кількість фейкового творогу.

Факти його продажу вже зафіксовано в низці областей, останній випадок – на Миколаївщині.

Зазвичай, такі «продукти-фейки» продають на вагу. Цей “НЕтворог” не викликає підозр у пересічного споживача: ніякого специфічного запаху, навіть приємний на смак, на додачу має дуже привабливу ціну – близько 40 грн за кілограм.

Однак він не має ніякого відношення до молочного продукту, так як в його складі молочний білок замінено рослинним. Через це, фейковий творог не псується по кілька тижнів, ще одна несподіванка – він розчиняється у молоці.

Асоціація вважає це прямим обманом споживача, який в надії купити корисний продукт збагачений кальцієм отримує «пустишку». Згідно даних аналітичного відділу АВМ, в Україні і так спостерігається значне зменшення споживання молочних продуктів на внутрішньому ринку, яке не перевищує 50% фізіологічної потреби людини.

Читайте: Не буди лихо: облради обурює вбивчий «фермерський» закон

«Завдяки» недобросовісним переробникам, незрозумілому маркуванню або його відсутності споживач не може зробити свідомий вибір, та зрештою втрачає довіру і до чесних промислових підприємств.

Для довідки:

Для виробництва справжнього творогу 6-7 літрів молока, а для рослинного «достатньо» – 1,6-1,8 літрів.

Коментарі
Loading...