На Вінничині розвідуватимуть родовища торфу, аби зберегти ліси

Після агресії з боку Росії та встановлення високих тарифів на тепло в Україні шукають можливості альтернативного енергопостачання. Під час засідання комісії з питань бюджету, фінансів та обласних програм депутати Вінницької обласної ради винесли на сесію проект рішення про розвідку торф’яних запасів області. Про це повідомляє кореспондент Vlasno.info.

— В нас вже вирубується все на світі. Альтернативні види енергії – це не тільки дрова чи гелеві системи. Ще є торфяники. В нас немає повної аналітики щодо повної кількості запасів торфу. Тому це потрібно розвідувати, поки ми не вирубали всі дерева, а Росія не перекрила нам газ, – каже голова бюджетної комісії Геннадій Мазур.

За даними аналітики Державної служби геології та надр, у Вінницькій області більше ста родовищ торфу. Найбільше його ресурси зосереджені в північно-західній частині області, особливо у Липовецькому та Вінницькому районах. А взагалі немає родовищ лише у восьми південних областях. Розвідані 47 родовищ на майже 10-ти мільйонів тонн сировини. Проблемою є те, що одне з найбільших в області – Багринівське родовище в Літинському районі – зараз знаходиться на території заповідника.

— Ми рано чи пізно до цього прийдемо, – говорить директор Департаменту фінансів Микола Копачевський. – Це дуже важливо на перспективу. Цікаво, скільки воно буде коштувати. Ми повинні зарезервувати земельні ділянки, де є ці родовища, пише “Ресурс“.

Депутати також розглянули можливість бувництва не території області заводів з переробки торфу, що повинно підвищити інвестиції та створити нові робочі місця. Депутати на комісії прийняли проект рішення доручити Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації та фахівцям Вінницького національного технічного університету зробити аналітичну записку та почати розвідку торфяників області.

Коментарі
Loading...