На Волині горів молодий ліс. Причина – підпал сухої трави

На жаль,  випадки підпалювання сухої трави частішають із настанням весняної пори, щороку  знищуючи  немалі площі  лісів,   тварин з потомством, завдаючи непоправної шкоди довкіллю, пише Ресурс.

Так вчора, поблизу села Дерно на Волині загорівся молодий ліс. Причина – підпал сухої трави. Про це повідомив на своїй сторінці у “Фейсбук” голова село Дерно Олександр Гуч.

Незважаючи на щорічні попередження і прохання рятувальників, лісівників, екологів  не створювати небезпеку для довкілля, окремі громадяни або настільки впевнені у своїх “грунтовних”  знаннях щодо корисності такий дій, або, навпаки, найчастіше є байдужими споживачами, для яких не існує ніяких аргументів. Хіба що кримінальна відповідальність.

Наслідки – на фото.

“Коли вже люди навчаться не руйнувати довкілля. Сприйматимуть планету як свій дім, а не лише свій двір. Біля с. Дерно знову палили траву і, відповідно, молодий ліс. Тим, хто поміг гасити, — молодці. Ті, що стояли і дивилися з дворів, хай самі дадуть собі оцінку. А ті, що палили тисячі домівок комах, птахів і звірів, то хай їхні хати горять. І вони в пеклі теж”, — пише свідок пожежі Олександр Гуч.

Можливо наступні фото – наслідки “хазяйнування” минулих років, а також кримінальна відповідальність (стаття 245 КК  про кримінальну відповідальність за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загально-небезпечним способом, яка передбачає штраф від 5100 до 8500 гривень або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років) трохи спантеличать любителів наводити “лад” в природі.

Наслідки хазяйнування – спалені живцем тварини

 

Коментарі
Loading...