На Волині селяни знову збунтувалися проти бурштинокопачів з “Волиньприродресурсу” (Відео)

Люди не пустили техніку підприємства «Волиньприродресурс» і вимагають відтермінувати видобуток бурштину на землях поруч села Галузія і селища Прилісне Маневицького району. Жителі стверджують — їхньою думкою ніхто не цікавиться, вони занепокоєні, що внаслідок розвідувальних  робіт, які планують на березі річки, в селах зникне вода, а далі знищиться уся екосистема.

Про це розповіла жителька села Галузія Валентина Мельник.

Техніку "Волиньприродресурсу" селяни не пустили на болото, де лежить бурштин

Люди не пустили техніку підприємства «Волиньприродресурс» і вимагають відтермінувати видобуток бурштину на землях поруч села Галузія і селища Прилісне Маневицького району, – про це нам розповіла жителька села Галузія Валентина Мельник. Кореспонденти Суспільного зустрілися із місцевими жителями.Більше на нашому сайті https://vo.suspilne.media/news/29995

Опубліковано UA: Волинь Середа, 10 липня 2019 р.

Нагадаємо, баталії місцевих жителів сіл Галузія і Прилісне з компанією “Волиньприродресурс”  точаться не перший рік,  відколи у 2017 році фірма отримала ліцензії на видобуток бурштину та деяких інших копалин у цій місцевості.

«Волиньприродресурс» засновано Волинською облрадою в квітні 2016 року. Одним з ініціаторів створення підприємства був голова облради Ігор Палиця, один з топ-менеджерів групи «Приват» та екс-очільник «Укрнафти». Після отримання спецдозволів Палиця заявив, що крім бурштину комунальне підприємство отримало право видобувати на 9 тис га торф та мідь на площі понад 3 тис га.

У  2017 році Державна служба геології та надр видала спецдозвіл на видобуток бурштину на ділянці Камінь-Каширська-2 «Волиньприродресурс» Волинської обласної ради. Спецдозвіл було видано на 20 років на підставі протоколу Державної комісії України по запасах корисних копалин, яка затвердила апробацію запасів ділянки. Комунальне підприємство стверджувало, що воно самостійно провело геологічне вивчення надр та підрахунок запасів. З спецдозволу відомо, що підприємство за його отримання сплатило 11,53 млн грн.

Загалом, в один день 2 лютого 2017 року Держгеонадра без аукціонів видало «Волиньприродресурс» чотири спецдозволи (№№ 6172-6175) на видобуток бурштину.

Через тиждень після цього ГПУ відкрила кримінальну справу  № 42017000000000354 від 08.02.2017 року за фактом зловживання службовим становищем чиновників Держгеонадра. Також було проведено обшуки в Держгеонадра та «Волиньприродресурс». Але з квітня 2017 року судовий реєстр не містить жодних відомостей про рух прокурорів в цьому кримінальному провадженні.

Попри відкриту кримінальну справу до Окружного адмінсуду Києва про скасування самого спецдозволу «Волиньприродресурс» ГПУ звернулася 30 жовтня 2017 року, пропустивши позовний термін.

На початку 2019 року співробітники СБУ провели обшуки на підприємстві, вилучили 50 позицій документів.  Підприємство підозрювалось у несплатах грошей до держбюджету.

Нещодавно, під час інтерв′ю луцькому телеканалу “Аверс”, голова Волинської обласної ради Ігор Палиця повідомив  про підписання документів, які фактично розблокують роботу двох стратегічних підприємств області, які мають потенціал наповнювати бюджет Волині. Мова йде про комунальне підприємство «Волиньприродресурс» і державне підприємство «Волиньторф». Такі зрушення, як наголосив Палиця, зумовлені зміною президента країни.

Читайте: Бурштин спотикання: що за три роки наробив «Волиньприродресурс»

 

 

Коментарі
Loading...