На злодієві і шапка горить (Відео)

Як лісник Руслан Чагаровський сам виявився корупціонером

Лісник, який, на думку президента, бореться з лісовою мафією, виявився хапугою «зі стажем». Він заявляє про буцімто тиск та загрозу своїй родині через такі викриття. Насправді, як з’ясували журналісти-розслідувачі з Харківщини, нечесний лісник намагається прикрити свої оборудки. Виявилося, незаконні вирубки пан президент бачив на території Жовтневого лісництва, директором якого є саме  Руслан Чагаровський. Але чомусь лісник звинуватив у вирубках на ділянці, за яку сам несе пряму відповідальність, свого колегу з іншого лісництва.
І це не єдина маніпуляція з боку пана Чагаровського.

 

За підсумками розслідування виявилось, що Чагаровський збрехав президенту щонайменше п’ять разів. Це не кажучи вже про те, яку саме  інформацію він приховав. Та, оскільки ситуація з лісництвом на контролі у президента – компетентні органи дослідять відповідність слів  Руслана Чагаровського реальним фактам. І тоді, можливо, він все ж таки опиниться під охороною, але не на волі.

Так, Руслан Чагаровський стверджує, що неодноразово звертався до правоохоронних органів з приводу незаконного видобутку піску.

«Начиная з 17-го року, єсть всі документи, я написав більше ста листів у всі органи, начиная від прокуратури області, закінчуючи службою безпеки України і адміністрацією президента. Що копається постійно пісок, копається пісок”, – розповідає він.

Журналісти звернулись до поліції у Харківській області, чи насправді їм неодноразово надходили  листи від Чагаровського з приводу роботи незаконного кар’єру та безконтрольних вирубок.  Незабаром отримали офіційну відповідь: ні, пан Чагаровський раніше не звертався до поліції, єдине звернення датоване цим роком. Тобто, саме напередодні візиту президента.

Чому ж листи в поліцію Чагровський почав писати лише напередодні візиту президента, а п’ять років мовчав, як води в рот набрав?

Ось що розповів Кирило Яковець, голова громадської організації «Нон стоп», яка опікується лісами Харківщини.

“На території лісництва є один законний кар’єр, але він знаходиться не тут, він знаходиться біля пропускного пункту, дійсно там добувається пісок. Але, крім законного одного кар’єру, який має досить естетичний вигляд, є велика кількість незаконних кар’єрів, розкиданих по всьому лісі. Зараз ми знаходимось на найбільшому з них. Тобто, наприклад, на території Бабаївського лісництва ми також можемо знайти аналогічний кар’єр з незаконним добутком піску. Цей кар’єр утворився з моменту приходу Чагаровського і саме з його ініціативи і протекції”.

Тож з приводу кар’єру та листів пан Чагаровський збрехав. Виявилось, що кар’єр розкопали тоді, як директор виконував свої обов’язки. А не зараз, коли зненацька пішов у декрет.

Тож інші твердження Чагаровського також довелося перевіряти. Так, він розповідав, що незаконне  будівництво розважального комплексу “Нєбо”, що є на території Жовтневого лісгоспу, у мальовничих місцях пляжу “Безлюдівка”, належить якійсь фірмі на правах оренди.  Пізінше журналісти розкопали причетність цієї фірми до кума пана лісника.

«Відповідно до рішення суду, вказана будівля, в свій час була визнана самобудом, та на підставі рішення суду право власності на вказану будівлю було визнано саме за Жовтневим лісовим господарством, але, фактично, на даний час весь комплекс, ви самі можете побачити його площу та взагалі кількість споруд, здається за одну гривню, за безцінок куму Чагаровського, прокурору Харківської місцевої прокуратури номер шість, точніше керівнику Яковлеву», – розповідає голова ГО «Нон стоп» Кирило Яковець.

І знову розповідь Чагаровського не збігається з дійсністю.

За словами екоактивістів, після того, як були надіслані відовідні запити та скарги до компетентних органів, пан Чагаровський швидко, без створення спеціальної комісії,  в неробочий час опечатав приміщення роважального комплексу . А наступного дня  він знову запрацював, будиночки здавались в оренду, гроші від господарської діяльності отримувались, але не  лісгоспом…

Окрім того, що лісництво не заробляє на власній території, воно ще й втрачає гроші. Адже компанія, яка орендує територію пляжу та усі будівлі, ще й отримує гроші від лісгоспу на прибирання сміття. Про це розповіли у ГО «Нон стоп».

«Відповідно до волі пана Чагаровського, під наглядом голови райдержадміністрації Раїни та керівника Харківської районної прокуратури номер шість Яковлєва здійснюється нагляд за комунальним підприємством «Постачальник», яке, відповідно до документів, здійснює вивіз сміття та догляд за територією вказаного лісництва, а фактично воно  встановило пропускний пункт на в’їзді, який бере по 50 гривень з кожного транспортного засобу, який за’їжджає на територію «Безлюдівки».

І це не єдина схема виводу грошей з державного підприємства. Фантазія у Чагаровського досить розвинута. Адже до приходу в лісову галузь він працював у фірмі, що продавала лісову спецтехніку. Тож ініціював різні схеми: закуповував неякісну техніку для лісгоспа за завищеними цінами, різницю брав до кишені, витискав з лісгоспу і  його майна по максимуму.

«Була одна з корупційних схем, коли Жовтневий лісхоз купує нові трактора, потім він за копійки здає їх в оренду якомусь Петрову Іванову чи Іллі Сідорову, Сідоров на цих тракторах робе послуги в лісгоспі. Ціна, ну, наприклад, риночна ціна трольовки древесини 20 гривень куб стоїть, щоб потролювати. Вони в нарядах закривають 200 – 250 гривень, тобто в десятки раз збільшують цену і цим самим в десятки раз надають збитки Жовтневому лісгоспу”, – розповідає Віктор Сиса.

Таким ефективним менеджментом Чагаровський довів найбільший лісгосп області ледь не до банкрутства. Відповідно, в Держлісагентстві зрозуміли, що помилилися з призначенням директора, ініціювали ревізію. З 2016-го року відомство  намагається звільнити пана Чагаровського за господарську недбалість і виявлені ревізією зловживання.  Тоді пан лісник, щоб уникнути відповідальності придумав собі піти у декрет. В юридичній службі Держлісагентства вважають, що які б методи пан Чагаровський не вибрав, істина не за горами.

«Найкращий спосіб захисту це напад. Коли ти щось порушив і щоб уникнути відповідальності, я думаю що це досить така вдала тактика, але, в будь-якому разі, Держлісагентство доведе всі ті факти порушень. Вони зафіксовані, вони знаходяться на розгляді в правоохоронних органах, я думаю, що ми наведемо порядок в цій ситуації», – каже юрист Віталій Дудка.

Пан Чагаровський після невдалої прес-конференції через замінування інформагенції, продовжує  імітувати  боротьбу з лісовою мафією, маніпулює, заважає перевіркам,  вдається й до старих відпрацьованих схем. Так,  показовим є випадок з автомобілем, який спалили дружині Руслана Чагаровського. Виявляється, це не перше майно, яке згорає в нього напередодні ревізії. Так, на попередній роботі, за день до перевірок у нього тричі горіли склади.

 

Коментарі
Loading...