Начальник Чернігівського ОУЛМГ прокоментував “гучні заяви”

3 грудня, фахівець зі зв’язків з громадськістю та ЗМІ ДП «Сторожинецький лісгосп», журналіст Світлана Ісаченко опублікувала на своїй сторінці у facebook допис з гучним заголовком: «НЕФАХОВІСТЬ, СУБ’ЄКТИВІЗМ, ЗУМИСНЕ ПЕРЕШКОДЖАННЯ РОБОТІ ДЕРЖАВНИХ ЛІСОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ З БОКУ НИНІШНЬОГО КЕРІВНИЦТВА ЧОУЛМ СУПЕРЕЧАТЬ ПОЛІТИЦІ ПРЕЗИДЕНТА ЩОДО ПОСИЛЕННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ».

В цій публікації звучить чимало закидів щодо незадовільної роботи керівництва Чернівецького обласного лісомисливського господарства, але немає жодних фактів та доказів, пише “Охорона довкілля“.

Отож, ми звернулися за роз’ясненням до начальника Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства Віктора Сахнюка і попросили його прокоментувати допис Світлани Ісаченко потезово, оперуючи цифрами та фактами.

Прокоментуйте, будь ласка, звернення трудових колективів державних лісогосподарських підприємств області до представницької влади з метою створити комісії для перевірки діяльності ЧОУЛМГ та закид про погіршення фінансово-економічного стану бюджетоутворюючих підприємств області.

ВІКТОР САХНЮК: Обсяг реалізованої продукції за 11 місяців 2018 року склав 605 млн. 968 тис. грн. У 2017 ця цифра становила 524 млн 764 тис грн. Тобто не зважаючи на те, що об’єм заготовленої продукції зменшився на 35,6 тис куб. м. у порівнянні з минулим роком, хочу наголосити, дохід від реалізації зріс на 81 млн. 200 тис. грн.

Середньооблікова кількість штатних працівників на підпорядкованих підприємствах – 2985 чоловік. Середній рівень заробітної плати для штатних працівників становить 8390 грн., що на 1534 грн. більше ніж на початку року. Фонд заробітної плати у 2018 році зріс більше ніж на 50 млн грн.

За 11 місяців 2018 року до зведеного бюджету підпорядковані підприємства сплатили податків на загальну суму 237 млн. 94 тис. грн., сума сплачених податків за аналогічний період 2017 року становить – 212 млн. 253 тис. грн.То ж про яке погіршення йде мова?

Також у дописі говориться про те, що ви протиправно втручаєтеся у фінансово-господарську діяльність державних лісгоспів і це призводить до постійних виробничих конфліктів.

ВІКТОР САХНЮК: Відповідно до контракту, який директор лісогосподарського підприємства укладає з Держлісагенством України, саме він (директор) здійснює поточне (оперативне) керівництво підприємством, організовує його виробничо-господарську, соціально-побутову та іншу діяльність, забезпечує виконання завдань підприємства, передбачених законодавством, статутом підприємства та цим контрактом.

Тобто, саме керівник підприємства несе повну відповідальність за фінансово-господарську діяльність підприємства. Контроль за проведенням основних лісогосподарських та лісозахисних робіт, соціальне та фінансове забезпечення працівників, вчасне відрахування до бюджетів усіх рівнів, розвиток лісової інфраструктури – основні функціональні обов’язки директорів.

Зазначено, що трудові колективи взявся представляти ветеран лісового господарства України, колишній начальник ЧОУЛМГ, активіст Майдану, що пережив російський полон, відкрито виступаючи за цілісність України під час окупації Криму. Анатолій Ковальський, і саме він поінформував в.о. голови Чернівецької ОДА Михайла Павлюка про негаразди в колективі.

ВІКТОР САХНЮК: Пан Ковальський, як ніхто інший, може оцінити зміни, які відбулися у 2018 році в лісогосподарських підприємствах Буковини, зокрема оцінити стан та культуру ведення лісового господарства, ефективність управлінських рішень, порівняти і надати оцінку діям чи бездіяльності окремим директорам лісогосподарських підприємств. Залишається лише сподіватись на об’єктивність оцінок.

Прокоментуйте, будь ласка, інформацію з допису Світлани Ісаченко про ваші неодноразові вказівки керівництву Буковинської універсальної біржі знімати з аукціону продукцію лісозаготівель тих лісгоспів, які відмовлялися виконувати забаганки начальника управління та його волинської команди.

ВІКТОР САХНЮК: Реалізація необробленої деревини всіма державними лісогосподарськими підприємствами здійснюється виключно через аукціони з продажу необробленої деревини. Тобто діє чіткий прозорий механізм ціноутворення та конкуренції. Питання реалізації деревини, її обсяги та вартість жодним чином не залежать від начальника управління! Свідченням цьому є зростання вартості знеособленого кубометра деревини.

Таким чином у 2018 році на базі ТБ «Буковинська універсальна біржа» виставлено 210, 2 тис м. куб деревини, реалізовано – 177,1 тис м. куб. Для порівняння, – показники 2017 року становлять 138, 2 тис м. куб та 127,3 тис м. куб відповідно.

Відповідно до наказу Держлісагенства України №348 від 07.05.2018 обласне управління зобов’язане забезпечити надання державному підприємству «Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр» (ЛІАЦ) та Держлісагенству України інформацію щодо проведення додаткових аукціонів з продажу необробленої деревини та запропонованих до продажу лотів, не пізніше ніж за 10 днів до дати початку аукціонів.

З березня 2018 року усі підприємства лісогосподарської галузі переведені на електронний облік деревини. Всі, без виключення, підприємства зобов’язані маркувати і вносити до Єдиної державної системи обліку деревини кожне зрубане дерево. Усі лісгоспи забезпечені кишеньковими персональними комп’ютерами (КПК), підключеними до єдиної системи обліку деревини, термопринтерами, які формують бирки для чіпування заготовленої деревини (безпосередньо на місці заготівлі). У 2018 році через систему КПК пройшло 473,8 тис. м. куб. заготовленої деревини.

А що щодо «постійного безпідставного відтермінування строків підписання лісорубних квитків на здійснення лісгоспами лісозаготівельних робіт»?

ВІКТОР САХНЮК: Виписка лісорубних квитків на рубки головного користування здійснюється управлінням упродовж всього календарного року з урахуванням темпів освоєння та аналізу використання лісосічного фонду по кожному підприємству, що дає можливість оптимально забезпечити роботу підприємств та розподілити рівномірне освоєння лісосічного фонду упродовж року, не допустити накопичення залишків заготовленої деревини, яка не має наразі попиту на ринку таким чином запобігти втратам технічної якості заготовленої деревини, здійснювати якісний контроль за рухом заготовленої деревини, синхронізувати виписку нових ділянок лісосічного фонду із належним та вчасним очищенням площ закінчених рубок (за 11 місяців забезпечено підготовку понад 80% площ зрубів поточного року, що підлягають лісовідновленню на весні 2019 року). Обласним управлінням лісового і мисливського господарства і надалі вживатимуться заходи щодо оптимізації використання обсягів лімітів лісосічного фонду і забезпечення належних фінансово–економічних показників за рахунок раціонального його використання, а не за рахунок збільшення обсягів лісокористування.

Вас звинувачують у марнотратстві – закупівлі нових дорогих машин для рейдових перевірок та проведенні капітальних ремонтів актових залів для засідань і нарад, зокрема акцентується на паркетній підлозі.

ВІКТОР САХНЮК: Як я вже зазначав, у 2018 році отримали 81 млн грн. додаткового доходу від реалізації деревини. Ці кошти були спрямовані на закупівлю форменного одягу, засобів захисту для працівників, а також на ремонт побутових та виробничих приміщень (Світлана Анатоліївна неодноразово писала про це на інформаційних сторінках управління ), в тому числі закуплено технічне оснащення (GPS) та автомобілі з високою прохідністю для рейдових бригад. Стосовно паркетної підлоги: Незважаючи на те, що ДП «Чернівецький ЛГ» є виробником паркету, підлога актового залу не нова, а відреставрована. Це була цілком мінімізована затрата.

Також у дописі йдеться про те, що ви звільняєте директорів підприємств, які відмовляються виконувати ваші вказівки, а також про прикрашання лісфонду банерами і плакатами з яскравими картинками.

ВІКТОР САХНЮК: Хочу наголосити: призначення чи звільнення директорів лісогосподарських підприємств належить до компетенції Державного агентства лісових ресурсів України. Усі призначення та звільнення здійснюються за погодженням місцевими державними адміністраціями! Відповідно до Положення про Чернівецьке обласне управління лісового та мисливського господарства управління у своїй діяльності керується нормами законодавства України, розпорядчими документами відповідних органів державної влади, зокрема Держлісагенства України як центрального органу виконавчої влади, який реалізує державну політику в сфері лісового та мисливського господарства.

Благоустрій державного лісового фонду, садиб, створення рекреаційних пунктів – одне з пріоритетних завдань лісівників. Це наше обличчя! Подорожуючий чи відвідувач повинен бачити охайну затишну територію. На лісових галявинах та обабіч доріг лісового фонду Чернівецької області розташовано 244 рекреаційних пункти, 84 з них – облаштовані цьогоріч, встановлено білбордів – 61 з них 33 цього року, інформаційних стендів 1687, 815 – 2018 року. Належним чином встановлені шлагбауми та квартальні стовпи, прочищені узбіччя лісових доріг, прибране сміття – це культура ведення лісового господарства. І сьогодні лісівники чують тільки слова вдячності від місцевих жителів та подорожуючих за таку роботу.

В.о. голови Чернівецької ОДА М.В. Павлюк зазначив, що облдержадміністрація сформує відповідну комісію для перевірки фактів, викладених у зверненні трудових колективів лісового господарства Буковини.

ВІКТОР САХНЮК: Стосовно комісії, яку мають створити в облдержадміністрації – я тільки за. Сподіваюся, результатом роботи такої комісії буде повна та об’єктивна оцінка діяльності кожного лісогосподарського підприємства та обласного управління в цілому, яка повністю спростує усі голослівні заяви.

Впевнено можу сказати, за період мого перебування на посаді начальника Чернівецького обласного управління лісомисливського господарства зроблено чимало, але багато ще потрібно зробити. Цифри говорять самі за себе, а мене навчили говорити мовою цифр.

Коментарі
Loading...