“Нафтогаз” заявив про рекорд видобутку газу

Видобуток українського газу росте. Попри це, уряд вирішив радикально підвищити ціни на газ для населення, посилаючись на вимоги Міжнародного валютного фонду.

У жовтні в Україні було встановлено рекордний рівень середньодобового видобутку газу. Про це в понеділок, 22 жовтня, заявив глава “Нафтогазу” Андрій Коболєв, повідомляє РБК-Україна. Він зазначив, що Нафтогаз вступає в опалювальний сезон 2018/2019 років у хорошій формі з точки зору інфраструктури.

“У жовтні досягнуто рекордного рівня видобутку в добу – близько 44 млн кубометрів, це більше 16 млрд кубометрів у річному вимірі. Запаси в ПСГ (підземні сховища газу) теж достатні – близько 17 млрд кубометрів”, – додав Коболєв.

Вартість повного циклу видобутку газу державною компанією Укргазвидобування – найбільшого добувача природного газу і газового конденсату в країні – варіюється від 180 до 250 доларів за тисячу кубометрів.

Читайте: Американці зацікавлені у видобутку українського газу

Як повідомлялося, 19 жовтня Кабмін підвищив ціни на газ для населення на 23,5%. Влада необхідність такого рішення пояснила загрозою дефолту через непідписання угоди з західними кредиторами.

Раніше прем’єр-міністр Володимир Гройсман неодноразово заявляв, що Україна має намір до 2020 року вийти на рівень видобутку газу, який дозволить знизити тарифи на нього і почати експорт енергоресурсів.

Нагадаємо, в 2017 році видобуток природного газу в Україні збільшився на 4% (на 804,3 млн куб. м), порівняно з 2016 роком, до 20 млрд 791,4 млн куб. м

Коментарі
Loading...