Найгарніші ліси світу

 

КРИВИЙ ЛІС (Польща)

Кривий ліс (Krzywy Las) в передмісті Новіші Царново, Польща, як ніби зійшов з сюрреалістичних картин Сальвадора Далі, ось вже понад 80 років є загадкою для людини. Гай приблизно з 400 сосен посаджений в 1930 році в колишній німецькій провінції Померанія. Причиною такого викривлення дерев вважають використання особливого інструменту або техніки під час висаджуванняі, однак методи і мотиви залишаються невідомими.

БАМБУКОВИЙ ЛІС САГАНО (Японія)

Підніжжя гори Арасіяма на околиці префектури Кіото, починаючи з 8 століття, користується великою популярністю у туристів. Парк особливо популярний навесні, коли цвіте вишня, і восени, коли листя зачаровує вогняними відтінками вогняними червоного і помаранчевого. На території цієї історичної пам’ятки національного масштабу з мальовничим ландшафтом розкинувся вражаючий бамбуковий ліс Сага. Доріжка  ніби розділяє вежі бамбукових дерев, і коли сонце пронизує гай своїми променями, і дме легкий вітерець, відкривається воістину мальовничий вид.

ШВАРЦВАЛЬД  (Німеччина)

)

Жоден перелік найгарніших лісів не буде повним, якщо в нього не входить Шварцвальд (Schwarzwald) в Німеччині. Цей вкритий лісом гірський хребет на землях Баден-Вюртемберг отримав свою назву від римлян завдяки щільно зростаючим хвойним деревам, які не пропускають в ліс сонячний світло. В лісі є гори, річки, озера,  водоспади, пішохідні доріжки, стежки для їзди на гірських велосипедах і бігу лижними трасами, а також унікальний тваринний світ. Однак ліс відомий не тільки своєю природною красою. Тут ви познайомитеся із усталеною культурою: традиціями різьблення по дереву (зокрема, виготовлення годин із зозулею) та національною кухнею, відомою шварцвальдською шинкою, тортами та іншими смаколиками.

ОЗЕРО КАДДО (США)

Незважаючи на просту назву, цей ліс  – неймовірний. Озеро Каддо, розташоване на кордоні штатів Техас і Луїзіана, займає площу 25400 акрів – суцільні лабіринти водних шляхів, проток, боліт, каналів, островів і заростей кипарисів, порослих бородатим мохом. На озері, названому на честь корінних південно-східних індіанців, які жили на цій території до їх виселення в XIX столітті, розташувався найбільший кипарисоподібний ліс в світі. Заболочені землі, що перебувають під міжнародним захистом, відомі своїм різноманіттям дикої природи. Тут живуть бобри, дятли, сови і навіть алігатори.

НАЦІОНАЛЬНИЙ ЛІСОВИЙ ПАРК ЧЖАНЦЗЯЦЗЕ (Китай)

У 1982 році парк Чжанцзяцзе був визнаний першим китайським національним лісовим парком. Розташований в місті Чжанцзяцзе на півночі Китаю, цей унікальна природна зона нв 2004 році була названа ЮНЕСКО світовим геопарком. Характерна особливість цього парку – розташовані всюди гігантські природні утворення, схожі на колони. Густими заростями парк зобов’язаний тому факту, що тут протягом року висока вологість.

НАЦІОНАЛЬНИЙ ЛІСОВИЙПАРК ІНІО (США)

Перенесемося  назад, в доісторичні часи, в Білі гори округу Ініо штату Каліфорнія, де розташований стародавній ліс остистих сосен. Тут під захистом  ростуть дерева-довгожителі, в тому числі дерево Мафусаїл – один з найстаріших живих організмів в світі. Вік цієї остистой сосни Великого Басейну, названої на честь біблійного персонажа Мафусаїла, понад 4,5 тис. років. Точне розташування дерева тримають в найсуворішому секреті, щоб увберегти живу легенду від вандалізму.

БІЛОВЕЗЬКА ПУЩА (Білорусь)

Біловезька пуща – багатовіковий лісовий масив, що розкинувся уздовж кордону між Білоруссю і Польщею.

Цей об’єкт всесвітньої спадщини ЮНЕСКО є одним з останніх і найбільших решт ділянок пралісу, який колись простягався через Європейську рівнину.

Щороку десятки тисяч туристів  з обох боків кордону відвідують з екскурсіями цей ліс .

У лісі росте кілька величезних прадавніх дубів, деякі з них мають власні імена, наприклад, Король Незнаново, Імператор Півдня і Хранитель Звежінца.

ТРОПІЧНИЙ ЛІС ДЕЙНТРІ (Австралія)

Тропічний ліс Дейнтрі – це величезна і безкрайня область тропічних лісів в Австралії, що ростуть аж до узбережжя Квінсленда. Благословенний приголомшливою природною красою і вражаючим біологічним розмаїттям, ліс Дейнтри налічує 160 мільйонів років і є одним з найстаріших збережених тропічних лісів в світі. Тут живуть 30 відсотків усіх австралійських жаб, рептилій і сумчастих видів тварин, 65 відсотків всіх видів рукокрилих і метеликів Австралії, а також ростуть багатовікові рослини. Велика частина лісу Дейнтрі – це  вологі тропіки, які є об’єктом всесвітньої спадщини Квінсленда, куди входять білі піщані пляжі, коралові рифи, скелясті гори, ущелини, річки і мальовничі водоспади.

ЛІСОВИЙ ЗАПОВІДНИК МОНТЕВЕРДЕ КЛАУД (Коста-Ріка)

Лісовий заповідник Монтеверде Клауд (Reserva Biológica Bosque Nuboso Monteverde) розташований в Коста-Ріці уздовж гірського ланцюга Кордильєре-де-Тіларан. Щороку заповідник відвідують понад 70 тисяч туристів. Ліс містить  6 екологічних зон, куди входить понад 2500 видів рослин, 100 видів ссавців, 400 видів птахів, 120 видів рептилій і земноводних і тисячі видів комах. Тут також росте найбільша кількість видів орхідей в світі (більше 500). Серед найвідоміших представників тваринного світу тут можна зустріти ягуара, оцелота, центральноамериканського тапіра, тривусого дзвонаря, голошийну зонтикову птаху і невловиму птаху кецаль.

ЛІС ВАЙПУА (Нова Зеландія)

Ліс Вайпуа знаменитий тим, що тут ростуть два гігантських збережених дерева каурі, Тані Махутов і Ті Матуа Нгаере, а також тим, що тут збереглися одні з найкращих ділянок хвойних лісів каурі в Новій Зеландії. Ті Матуа Нгаере – найбільше за обхватом і друге за величиною каурі в Новій Зеландії; його вік, за оцінками експертів, становить від 2000 до 3000 років, а знамените Тані Махутов ( «володар лісу» на мові маорі) віком від  до 2500 років є найбільшим з відомих дерев каурі. Тут проживає найбільша в Нортленді популяція бурих ківі з Північного острова, а також  зникаючого виду кокако з Північного острова.

Коментарі
Loading...