Найкращий день той, в який нічого не стається, – рятувальники

17 вересня у Львові евакуювали дітей зі школи № 77, розташованої на вулиці Івана Виговського. За попереднім висновком газової служби, невідомі злили конденсат з газового балона неподалік від навчального закладу. Рятувальники ДСНС локалізували і знешкодили джерело запаху. Наразі запах розсіюється, приміщення школи провітрюють і дезінфікують. Життю дітей і персоналу школи нічого не загрожує.

Це лише епізод з щоденної звичної роботи українських рятувальників, які відзначають сьогодні професійне свято, про це пише Ресурс з посиланням на видання Сегодня.

Вони часто говорять, що в їх професії – найкращий день той, в який нічого не стається. На жаль, таких майже не буває. Рятувальникам доводиться щодня ризикувати життям заради інших людей.

Важко сьогодні уявити роботу будь-якої галузі без підтримки рятувальників. Особливо, коли мова йде про збереження довкілля.  Так, нещодавно рятувальники Закарпаття завітали до лісівників, які відзначали професійне свято.  Хоч і свято, але не зайве ще раз  усім нагадати про правила поведінки під час осінньо-зимового пожежонебезпечного періоду. Також усі охочі мали можливість оглянути пожежну техніку та власноруч спробувати скористатися спеціальним спорядженням, яким оснащений пожежно-рятувальний автомобіль, та приміряти бойовий одяг, розповідають у  ДСНС.

Особливий інтерес червоно-білий автомобіль викликав у дітлахів. Хлопчики та дівчата з великою зацікавленістю розглядали його та ставили різні запитання рятувальникам. На згадку, кожному було вручено яскраві листівки з основними правилами безпеки життєдіяльності.

фото ДСНС України

За даними ДСНС, останніми роками в телефонному режимі до них звернулися сотні громадян, які скаржилися на нашестя НЛО, небезпечне випромінювання з сусідських квартир, а також просили витягти з ям корів і коней, що провалилися туди, зняти з дерев котів, що нявчать, і дістати з проводів птахів, що заплуталися. Втім, винятковими у рятувальників бувають не тільки виклики, але і колеги.

У вихідні в Києві на заслужену пенсію рятувальники  провели службового пса – таксу Крістіана, який є унікальним псом  такої породи, яку використовували в рятувальних операціях. Наприклад, з пошуку людей під завалами. До цього видатного пса такс вважали непридатними для пошукових робіт.

Без описания 4
Сергій Лухін із чотирилапим другом Крісом фото Facebook

 

Коментарі
Loading...