Нанотехнології здатні побороти пластикове засмічення океану, – вчені

Вчені  сподіваються, що нанотехнологічний винахід допоможе  побороти проблему засмічення  пластиком у Світовому океані, пише Ресурс з посиланням Naked Science.

Вуглецеві нанотрубки  у формі пружин можуть індукувати хімічні реакції в океані, що перетворюють пластик у вуглекислий газ і воду.

Созданные учеными «нанокатушки» /©J. Kang et al., Matter, 2019
Створені ученими «нанокатушкі» / © J. Kang et al., Matter, 2019

Присторї у вигляді нанокотушок завширшки  в один мікрометр, вкриті атомами азоту і марганцю, які маюють потужні магнітні властивості. Ці два хімічних елементи при взаємодії з вуглецевими нанотрубками створюють активні форми кисню, які потім руйнують молекули пластику.

Під час випробувань винаходу, вчені помітили , що за вісім годин відсоток  пластику  у розчині скоротився з 50 до 30. Потім фахівці легко видалили нанокотушки з води, використовуючи магніти. Згодом такі нанопристрої можна використовувати повторно. І хоча ця розробка не єдина, яка обіцяє очистити океан від пластику, поки що вона найефективніша і не вимагає постійного контролю з боку людини.

Пластикове засмічення у північній частині Тихого океану Фото https://e-news.su
Згідно з дослідженням Ellen MacArthur Foundation до 2050 року маса пластику в світових океанах перевищить масу  риб, що там мешкають. Такі прогнози стануть  реальністю, якщо людство не відмовиться від використання одноразових пляшок і пакетів. Адже щороку в світі зростають темпи виробництва пластмаси. Так, в ООН прогнозують, що до 2050 року виробництво пластика може вирости в 3-4 рази. Експерти порахували, що  у близько 80% всього сміття в світовому океані перважає  пластик, який є джерелом накопичення стійких токсичних речовин.
Коментарі
Loading...