Нашестя сарани в Індії: комахи вже знищили 50 000 га врожаю. ООН прогнозує продовольчу кризу (відео)

Небо над північними районами Індії чорне.  Саме ці регіони нині сильно постраждали від вторгнення сарани. Незліченні рої комах вже знищили врожай на 50 000 га, особливо постраждали   Раджастан, Мадхья-Прадеш, Гуджарат і Пенджаб.  Фахівці кажуть, це найніщивне вторгнення за останні 25 років, пише The Guardian, цитує Ресурс.

Про розповсюдження великої кількості сарани в країнах Східної Африки почали з’являтися дані наприкінці 2019 року.  Тоді в грудні 2019 року зграя сарани змусила змінити курс пасажирського літака в Ефіопії. Комахи потрапляли у двигуни, розбивалися об лобове скло і ніс, змусивши літак приземлитися в Аддіс-Абебі, повідомляє ВВС.

Ймовірно, процес розпочався ще раніше, бо в червні минулого року сарана знищила врожай на італійському острові Сардинія.  Найсильнішу за останні 60 років навалу комах італійці пов’язали з різкими змінами погоди: від тривалих дощів до виснажливої спеки. Тоді  врожай був знищений на на понад 2000 гектарах сільськогосподарських угідь Сардинії.

Цього року у сусідньому Пакістані  оголосили надзвичайний стан ще в лютому,  серйозна ситуація в Ірані, Афганістані, Ефіопії, Кенії, Сомалі тощо.

ООН закликала надати міжнародну допомогу країнам Східної Африки у боротьбі з величезними зграями пустельної сарани, яка знищує рослинність у регіоні.

Речник Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO) закликав допомогти “запобігти будь-якій загрозі продовольчій безпеці, недоїданню”.

Південні райони Індії  нині в тривожному очікуванні. Фермери бояться, що через неконтрольованість процесу та панічні настрої можна прогнозувати цьогоріч втрату літніх культур і продовольчу кризу.Врожай на полях цього фермера знищено саранчою в провинції Белуджистан. Фото Bloomberg / Getty Images

Сарана пожирає  не лише сільськогосподарські культури, вона нищить овочеві плантації і листя, особливо, молодих дерев.

Сарана
Фото Reuters
Locusts on trees in Kenya, January 2020
Фото GETTY IMAGES

Зграї сарани поширилися з Ємену через Червоне море. Сильні опади наприкінці 2019 року створили ідеальні умови для процвітання комах, які пожирають рослини. Крім того, на цьогорічний  рух сарани вплинули сильні західні вітри від циклону Амфа, який на початку місяця пронісся узбережжям Індії.

За даними  FAO, доросла пустельна сарана може споживати за день еквівалент власної ваги,  тобто приблизно два грами на день. Рой розміром 1 км² містить орієнтовно 40 мільйонів саранових, які за один день їдять стільки ж їжі, скільки близько 35 000 чоловік, 20 верблюдів або 6 слонів.

Сарана
GETTY IMAGES

Трактори розпорошують пестициди, а пожежні машини використовують для знищення сарани на деревах, чути  гудки, звукову сирену поліцейських машин – це основні прийоми боротьби із шкідниками.

На полях фермери вмикають гучну музику, відтворюють різні звуки і шуми, аби хоч якось відлякати рої.

«Ми сподіваємося стримати рух в найближчі 10 днів», – сказав офіційний представник Barmer в Раджастхане. «Наші чиновники розпилюють пестициди рано вранці. Коли сонце виходить і [сарана] зігрівається, це коли вони починають літати. В цьому році це молоді, незрілі дорослі, які літають швидше і долають відстані до 150 км в день».

В Індії сподіваються, що ситуацію хоч якось полегшить зміна вітру.

“Зміна напрямку вітру може врятувати місто, треба «зробити багато гучного шуму, щоб замість заселеня на поля, комахи пролетіли повз місто”, – радить але д-р К.Л. Гурджар, заступник директора індійської Асоціаціїї з питань попередження нашесть сарани.

ООН закликала надати міжнародну допомогу країнам Східної Африки у боротьбі з величезними зграями пустельної сарани, яка знищує рослинність у регіоні.

Речник Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) закликав допомогти “запобігти будь-якій загрозі продовольчої безпеки, недоїданню”.

Раніше Індія страждала від навал сарани  в періоди з 1964 по 1997 роки.

Коментарі
Loading...