Нашестя вовків на Полісся

На Турійщині, Волинської області, мисливці змушені були вбити двох вовків

Пише журнал Турійські Новини  на сторінці у Фейсбуці.

Через сезонне нашестя вовків у волинських лісах мисливські приватні господарства та громадські товариства влаштовують облави на хижаків.

Нині ніхто достеменно не знає, скільки вовків бродить хащами і лісами району.

Переважно городяни закликали ледь не вбивати вовків (бо вони “милі”). Натомість селяни, надто ті, які мешкають по сусідству з агресивними хижаками, навпаки, закликають мисливців і надалі нищити вовків.

Не потрібно звинувачувати мисливців, які рятують волинську фауну від кровожерливих хижаків, котрі без необхідного врегулювання популяції здатні зжерти всю живність у лісах і навколишніх селах.

Для прикладу, вовку на день потрібно від 3 до 7 кілограм м’яса. Для зграї – козуля, яка зазвичай важить до 25 кілограмів, − це денна норма. Хижак здатен на рік знищити до 75-85% приплоду оленя, козулі, дикої свині, зайця.

Загалом у харчуванні вовка козуля займає понад 20%, олень – до 16%, дика свиня – 11%, значно менше заєць – 4%. Не важко вирахувати втрати звірини. Натомість вполювати вовка – надзвичайно важка справа, бо сполоханий сіроманець розумний і хитрий швидко змінює ареал.

Коментарі
Loading...