Не лише рубають

В Україні з’явилася турецька лабораторія для боротьби з короїдом

На базі ДП ”Харківлісозахист” створять  лабораторію для вирощування двох видів комах-хижаків. Науковці хочуть спробувати ще такий спосіб боротьби із сосновими короїдами.

Про це повідомляють у Державному лісовому агентстві України.  Лабораторія — це спільний проект Держлісагентства України та  Генерального директорату лісового господарства Туреччини, який надав  лабораторне обладнання для вирощування комах. Отримане обладнання – контейнери і термостати для вирощування різних стадій жуків, автоклави для стерилізації поживного середовища, мікроскопи і бінокуляри для контролю параметрів життєздатності популяції мурахожука, а також прилади, необхідні для повного циклу вирощування і випускання комах в природу.

Вирощування достатньої кількості жуків для  захисту десятків тисяч гектарів лісу —  процес тривалий. Ефект буде  помітний, кажуть науковці, за декілька років.

17 травня на ДСЛП «Харківлісозахист» розкажуть про лабораторію та технологію вирощування Thanasimus formicarius у лабораторних умовах.

 

 

На фото: Thanasimus formicarius – мурахожук – особи якого здатні знаходити яйця, личинок, лялечок і дорослих жуків короїдів під корою дерев, знищувати їх, забезпечуючи біологічний захист дерев

Коментарі
Loading...