Незаконний видобуток корисних копалин

Держгеонадра з початку року зупинили 30 випадків незаконного видобутку корисних копалин

За даними Департаменту державного геологічного контролю Державної служби геології та надр України виявлено 30 випадків незаконного видобутку корисних копалин після припинення дії  спецдозволів.

За словами очільника Державної служби геології та надр України Олега Кирилюка, недобросовісні надрокористувачі повинні нести відповідальність за свої дії, адже їх діяльність завдає значних збитків бюджету  України.

«Нелегальний видобуток копалин боляче б’є по законослухняному бізнесу. Від цього страждають добросовісні надрокористувачі, які не можуть конкурувати на ринку із цінами тіньового сектору. Наприклад, після проведення планової перевірки діяльності одного з підприємств у Львівській області було виявлено, що надрокористувач, після закінчення дії дозволу, не зупинив роботи на наданій йому ділянці. В період дії наказу про зупинення дозволу з березня по грудень 2017 року надрокористувач видобув 660 000 тис. куб. м природнього газу. На сьогодні ми виявили 30 таких випадків по різних видах корисних копалин. Збитки, яких було б завдано державі від несплати податків від цього незаконного видобутку, мінімально оцінюються в сотні тисяч гривень. Всю інформацію щодо незаконного видобутку ми направляємо до Департаменту захисту економіки Національної поліції України для вжиття заходів реагування», – розповів Олег Кирилюк, тимчасово виконуючий обов’язки Голови Держгеонадр.

Здебільшого, незаконно добувають загальнопоширені копалини – піски, глини, будівельний камінь. Попит на них з року в рік лише зростає, тому проблем зі збутом тіньової продукції немає.

Коментарі
Loading...