Німецький еколог самотужки розширив популяцію карпатських буйволів, які нещодавно оселилися у Долині нарцисів

Лісник-еколог з Німеччини  Мішеля Якобі приїхав  до України у далекому 2008 році . Вже 12 років  чоловік живе  на Закарпатті, розводить буйволів, коней гуцульської породи, бурих карпатських корів. Відтоді він вивчив українську мову,  створив ферми, робить смачний карпатський сир, написав книгу про розведення буйволів, створив мережу розплідників, пише Ресурс.

Нещодавно вихованців Мішеля  —  буйволів Павлика, Кароліну, Яфину, Катку, Леді, Мірабелу та Ієшуа оселили у  Долині нарцисів, що в селі Кіреші поблизу Хуста. Тварини не завдадуть популяції нарцису жодної шкоди, бо випасатимуться у спеціально відведених місцях, обмежених по периметру електропастухом, кажуть в Карпатському біосферному заповіднику.

У заповіднику розповідають, що це дозволить ефективно боротися з вербами і тим самим підтримувати лучні екосистеми, де зростає нарцис вузьколистий – основа місцева окраса, оскільки буйволи є дуже невибагливими тваринами, які із задоволення живляться жорсткими кормами як, наприклад, осоки чи пагони верби, що не поїдаються іншими сільськогосподарськими тваринами.

Карпатські буйволи  є унікальними тваринами. Вони не є впертими, як думає більшість, а, швидше, недовірливі, їм потрібно багато часу, щоб повірити у щиру людську дружбу. Свого часу цих тварин майже зовсім знищили. Під час колективізації їх просто перерізали заради м’яса, розповідає Мішель Якобі. Коли він приїхав в Україну, йому довелося  відшукувати цих унікальних  і цікавих тварин. Буйволів він називає найкращими і надійними помічниками у господарстві  і  вважає їх друзями.

 

Коментарі
Loading...