Місцева влада Рівненщини хоче видобувати бурштин сама

На Рівненщині хочуть створити ще одне бурштинове підприємство

Влада на Рівненщині хоче взяти видобуток бурштину під свій контроль. Про створення комунального підприємства “Бурштин Рівненщини” йшлося неодноразово. Днями депутати Рівненської обласної ради перейшли від слів – до діла, оприлюднивши на сайті обласної ради проект про створення підприємства. Депутати хочуть, щоб воно мало дозвіл не тільки на видобуток бурштину та інших корисних копалин, але й на експорт.   За допомогою цього проекту в області  розраховують на додаткові робочі місця та наповнення бюджету. Голосувати планують наступної травневої сесії.

На разі, кажуть народні обранці, над проектом потрібно ще добре попрацювати.  Крім інвестора, юридичного статусу та керівника, підприємству потрібно отримати спеціальні дозволи. Без нього — все намарне. Адже підприємство у волинських колег є, але дозволу й досі не отримало. Проте, це не зупиняє рівненських депутатів. Крім доопрацювання проекту та усіх організаційних моментів, вони збираються перевірити приватних конкурентів  щодо виконання  ними інвестиційних зобов’язань.

Ідея створення подібних підприємств має, нібито, цілком обґрунтовану економічну вигоду. Головне, щоб боротьба влади із незаконними видобувачами не перетворювалась на  звичайні війни за сфери впливу в бурштиновому питанні.

Коментарі
Loading...