На Київщині з’являться три нові заповідники

На Київщині з’являться  три нові заповідники

Виявляється, обласні ради можуть працювати не тільки на себе, але й іноді і на місцеві громади. 27 квітня на 38-й позачерговій сесії Київської обласної ради депутати проголосували за створення на території області трьох природно-заповідних територій, загальна площа яких становить майже 850 га.

Зокрема, на території області буде розташовано три заповідники:

  1. Чернечий ліс (Донбасівський ліс) – лісовий заказник загальною площею 442 га (Києво- Святошинський район), флора якого налічує приблизно 300 рідкісних видів рослин.
  2. Ландшафтний заказник “Хоцівський” площею 400 га (Переяслав-Хмельницький район), територія якого є важливою для збереження флори та фауни, які віднесенні до Червоної книги України.
  3. Ботанічна пам’ятка “Адоніс” розміром 0,3 га (Обухівський район), на території якого гніздяться рідкісні птахи.

Заповідник або природоохоронна зона – територія чи акваторія, на якій зберігається в природному стані весь її природний комплекс. Вони виділяються, як унікальні пам’ятки історії і культури, живої і неживої природи, з науковою метою, як резервати тварин і рослин.

В Україні заповідники перебувають під охороною держави. Головні функції – збереження генофонду флори і фауни, охорона непорушених чи еталонних природних ділянок, вивчення екології тварин і рослин, порівняння біогеоценозів заповідника з природними комплексами суміжних територій, на яких дозволена господарська діяльність (для прогнозування можливих змін у природних екосистемах під впливом діяльності людини).

Заповідники використовуються і як підґрунтя наукової пропаганди охорони природи.

Обласна рада, яка раніше частіше за все займалась «дерибаном» цінної землі Київщини, тепер не «прихватизовує» ліси, а навпаки створює  з них заповідники. Хто знає, може це наближення виборів так впливає на обласних депутатів.

Лісівники позбудуться негативного стереотипу

На жаль, суспільство замало знає про роботу лісівників, а іноді, має негативну думку про їхню роботу , частіше за все, не обґрунтовану. Основною причиною цього є не стільки робота представників лісового господарства, скільки загальна недовіра до представників влади: суддів, правоохоронців, медиків та інше.

Заступник голови Держлісагентства Володимир Бондар під час спільної наради з керівниками відділів та директорами Волинського і Чернівецького обласних управлінь лісового та мисливського господарства звернув увагу на непросту ситуацію і лісовій сфері. Зокрема, через відсутність державного фінансування не ресурсні області потребують допомоги для виконання основних лісогосподарських заходів.


Окрім того, проблемним є те, що в суспільстві склався негативний стереотип про роботу лісівників.

«Необхідно змінити ситуацію – переламати цей стереотип. Зробити це можемо лише ми самі. Щоденною працею на результат та беззаперечним дотриманням законодавства. Ми достатньо часу і сил приділяємо виконанню основних лісогосподарських завдань. Однак, також необхідно адаптуватися до тих умов, в яких опинилися, і спрямувати не менші зусилля у бік суспільно значимих проектів», – заявив Бондар.

Коментарі
Loading...