На Київщині з’являться три нові заповідники
Виявляється, обласні ради можуть працювати не тільки на себе, але й іноді і на місцеві громади. 27 квітня на 38-й позачерговій сесії Київської обласної ради депутати проголосували за створення на території області трьох природно-заповідних територій, загальна площа яких становить майже 850 га.
Зокрема, на території області буде розташовано три заповідники:
- Чернечий ліс (Донбасівський ліс) – лісовий заказник загальною площею 442 га (Києво- Святошинський район), флора якого налічує приблизно 300 рідкісних видів рослин.
- Ландшафтний заказник “Хоцівський” площею 400 га (Переяслав-Хмельницький район), територія якого є важливою для збереження флори та фауни, які віднесенні до Червоної книги України.
- Ботанічна пам’ятка “Адоніс” розміром 0,3 га (Обухівський район), на території якого гніздяться рідкісні птахи.
Заповідник або природоохоронна зона – територія чи акваторія, на якій зберігається в природному стані весь її природний комплекс. Вони виділяються, як унікальні пам’ятки історії і культури, живої і неживої природи, з науковою метою, як резервати тварин і рослин.
В Україні заповідники перебувають під охороною держави. Головні функції – збереження генофонду флори і фауни, охорона непорушених чи еталонних природних ділянок, вивчення екології тварин і рослин, порівняння біогеоценозів заповідника з природними комплексами суміжних територій, на яких дозволена господарська діяльність (для прогнозування можливих змін у природних екосистемах під впливом діяльності людини).
Заповідники використовуються і як підґрунтя наукової пропаганди охорони природи.
Обласна рада, яка раніше частіше за все займалась «дерибаном» цінної землі Київщини, тепер не «прихватизовує» ліси, а навпаки створює з них заповідники. Хто знає, може це наближення виборів так впливає на обласних депутатів.
Лісівники позбудуться негативного стереотипу
На жаль, суспільство замало знає про роботу лісівників, а іноді, має негативну думку про їхню роботу , частіше за все, не обґрунтовану. Основною причиною цього є не стільки робота представників лісового господарства, скільки загальна недовіра до представників влади: суддів, правоохоронців, медиків та інше.
Заступник голови Держлісагентства Володимир Бондар під час спільної наради з керівниками відділів та директорами Волинського і Чернівецького обласних управлінь лісового та мисливського господарства звернув увагу на непросту ситуацію і лісовій сфері. Зокрема, через відсутність державного фінансування не ресурсні області потребують допомоги для виконання основних лісогосподарських заходів.
Окрім того, проблемним є те, що в суспільстві склався негативний стереотип про роботу лісівників.
«Необхідно змінити ситуацію – переламати цей стереотип. Зробити це можемо лише ми самі. Щоденною працею на результат та беззаперечним дотриманням законодавства. Ми достатньо часу і сил приділяємо виконанню основних лісогосподарських завдань. Однак, також необхідно адаптуватися до тих умов, в яких опинилися, і спрямувати не менші зусилля у бік суспільно значимих проектів», – заявив Бондар.