НУБіП – 120 років!

Національному університету біоресурсів та природокористування України – 120 років. Спочатку це було сільськогосподарське відділення Київського політехнічного інституту. Згодом навчальний заклад відокремився, і став самостійною одиницею. За цей час університет підготував понад 200 тисяч фахівців – аграріїв. З історією навчального закладу пов’язані імена знаменитих вчених: сьогодні тут відкрили 11 постаментів знаменитим біологам, зоологам, агрономам, хімікам, які сприяли розвитку однієї з основних галузей української економіки.

Сьогодні НУБіП перебуває на 8 місці серед 200 найкращих університетів України. Тут функціонує 13 факультетів, 10 науково-дослідних інститутів і навчається майже 30 тисяч студентів та більш як 400 аспірантів, докторантів та здобувачів. Тут навчають, як правильно використовувати та відновлювати природні ресурси. А головне – любити свою землю.

Для того, щоб студент знав, які у нього коріння, щоб він пишався своїм навчальним закладом, щоб він пишався своєю державою. Тоді він розуміє, що йде на заняття, так знає, що хочеш сьогодні жити – вмій вчитися“, – говорить Станіслав Ніколаєнко, ректор НУБіП України.

До ювілею завершили черговий етап реконструкції ботанічного саду університету, який було відкрито ще 1928 року. Упорядкували вже 9 гектарів території і тут є на що подивитися, особливо фахівцям.

 

На його території зростає 1499 рослин з усіх куточків нашої планети. Серед них – чисті культури дуба, бука, катальпи, які мають велику практичну та наукову цінність. Цей ботанічний сад – результат багаторічної наполегливої праці декількох поколінь учених.

Окрім багатьох видів дерев та квітів, тут обладнані навчальні лабораторії прямо посеред лісу. Також тут встановлені альтанки для відпочинку та величезна кількість різноманітних дерев’яних скульптур  звірів та птахів. Це додає саду  атмосфери дикої природи. Побачити цю красу може кожен бажаючий: ворота у ботанічний сад щодня відкриті з 9.00 до 18.00.

Коментарі
Loading...