Обережно! В лісі з’явилися кліщі

Прийшло тепло, разом з першими променями сонця прокинулись і кліщі. За останні роки значно збільшився перелік інфекційних захворювань за рахунок нових природно-вогнищевих інфекцій, які передаються трансмісивним шляхом при укусі кровососучих членистоногих. Чим небезпечні кліщі? Які інфекції вони можуть переносить?

На ці питання дає відповідь бактереологічний відділ ЦДКЛ Київської обласної клінічної лікарні.

“При укусі кліща можна заразитися : кліщовим енцефалітом, сипним клішовим тифом, зворотним кліщовим тифом, туляремією, ерліхіозом, бабезиозом, кліщовий бореліоз (хвороба Лайма) геморагічною лихоманкою, Північноазіатським кліщовим рикетсіозом, везикулярним рекитсіозом, плямистою лихоманкою Скелястих гір, Марсельскою лихоманкою. Як бачимо, інфекцій чимало. По кожній з них буде окремий детальний пост.

Зараз поділимося інформацією, як захистити себе від укусів, та що робити, якщо ви таки знайшли на собі кліща.

Якщо до тіла присмоктався кліщ, необхідно зняти його якомога швидше. Найкраще звернутися за наданням допомоги до медичної установи. При відсутності можливості звернутись до лікаря, видалення проводять самостійно засобів, інструкцій, рекомендацій на теренах інтернету безліч. Єдине, на чому наголосимо, в жодному разі не відривайте кліща, бо під шкірою може залишитися його голівка. А це викличе розвиток місцевої запальної реакції.

Витягнутого кліща потрібно покласти в баночку з кришкою і відвезти до лабораторії особливо небезпечних інфекцій для аналізу. В лабораторії визначать, чи заразний кліщ, якщо результати будуть позитивними, необхідно пройти курс лікування. Ймовірність захворювання на інфекції, переносниками яких є кліщі, в першу чергу залежить від кількості мікробу, який проникає під час «укусу» кліща (тобто часу, протягом якого кліщ перебував у тілі жертви) і чим скоріше ви позбавитесь паразита – тим краще для Вас.

Читайте: Якесь аномальне нашестя: кліщі атакують

В разі появи будь-яких ознак захворювання: підвищення температури тіла, почервоніння, припухлості, відчуття ломоти в тілі, слабкості, необхідно негайно звернутись до лікаря-інфекціоніста в поліклініку, адже це може бути ознаками вище перерахованих хвороб. При підозрі на інфікування потрібно пройти курс лікування антибіотиками, причому почати його потрібно не пізніше 4-х діб після укусу. Щоб знизити ризик укуса кліщем, слід дотримуватись доволі простих правил – на природі одягати повністю закритий одяг, бажано світлих тонів та користуватися репеллентами.
Дотримуйтесь простих, доступних методів захисту від кліщів!”, – зазначають науковці.

Коментарі
Loading...