Обшуками – по Світязю

Вчора працівники Нацполіції провели обшук і вилучення документів в Шацькому національному природному парку. Про це повідомила директорка Шацького НПП Марія Христецька. Обшук проводили на підставі ухвали суду та депутатського запиту Волинської обласної ради з приводу нібито незаконної вирубки дерев у Гушівському хуторі.  Ніяких попередніх запитів щодо надання необхідних документів від правоохоронних органів не надходило. Усі необхідні папери для перевірки дирекція парку надала без зволікань, адже ніяких порушень в діях парку немає, документи і дозволи в наявності, розповідає очільниця національного парку.

“Мене дивує ця ситуація, бо нещодавно екологічна інспекція проводила перевірку з приводу дозволів саме на цю вирубку, ніяких порушень з нашого боку не виявлено”, — коментує інцидент Марія Христецька.
Вирубка, про яку йдеться, знаходиться в зоні стаціонарної рекреації, де розташована база відпочинку, яка приймає туристів з 2011 року. Директорка парку наголошує, що була проведена інша господарська рубка поодиноких дерев (бурелому тощо), це передбачено господарською   діяльністю самого парку, а також з метою впорядкування і облаштування території відпочинку.  Такі роботи проводять щороку і ніяких нарікань чи порушень з цього приводу  парк раніше не мав, стверджує дирекція природної зони. Крім того, впорядковування  на цій території проводились до початку періоду тиші ( з 1 квітня по 15 червня щороку), правил якого мають дотримуватися усі лісогосподарські підприємства відповідно ст. 39 Закону України “Про тваринний світ”.

Про те, що комусь вигідно гальмувати роботу працівників національного парку, особливо напередодні початку літнього сезону, свідчить й тривала суперечка навколо облаштовування центрального пляжу у с. Світязь. Перші відпочивальники вже є, а от роботи на пляжі, ініційовані Шацьким НПП, тривають досі, бо є люди, яким не до вподоби пляж із чистим піском, доріжками, лежаками, вбиральнями, смітниками. Головне, для окремих представників громади — власний бізнес і очікування звичних прибутків, здебільшого від торгівлі, і, звісно ж, без вкладання в розвиток інфраструктури тих місць, де вони провадять свій бізнес. До того ж, вони помилково розраховують на те, що закон можна якось обійти, а центральний пляж розділити і приватизувати для здійснення підприємницької діяльності.

“Торгівля, хаос і безлад — це роками триває на Шацьких озерах під час літнього сезону, але так не повинно бути надалі. Зони відпочинку у національному природному парку матимуть належний, цивілізований вигляд”, — переконана директорка Шацького НПП Марія Христецька.

Таким хочуть бачити центральний пляж на Світязі

Коментарі
Loading...