Окупанти мінують не тільки танки, а й іграшки

За повідомленням тероборонівців Києва, сьогодні  у метро було затримано диверсантів. В них вилучилиі іграшку, з набоями, повідомляє  Ресурс.

Також тероборонівці з різних регіонв розповідають, що ворог почав підкидати заміновані іграшки, телефони.

Батьків закликають бути уважними, розповісти дітям, щоб не підіймали іграшки та інші, невідомого походження пакети, рюкзаки, сумки.  Адже, в умовах війни, коли люди в паніці втікають до бомбосховищ,  з місць обстрілу, втрачаються речі, іграшки  тощо в найрізноманітніших місцях. Не намагайтеся їх підіймати та торкатися. Цим може скористатися ворог,  адже вони мінують не лише техніку.

Звертайте увагу на підозрілих та немісцевих людей, які активно щось розпитують та фотографують місцевість. Повідомляйте про це тероборонівцям.

Навіть якщо у вашій місцевості немає активних бойових подій, диверсанти не сплять, вони  намагатимуться використати різні регіони країни для своїх кривавих вчинків.

Розкажіть про це рідним і близьким.

Що робити, якщо ви знайшли небезпечний предмет?

  • Негайно дзвоніть у поліцію, Державну службу з надзвичайних ситуацій або територіальну оборону вашого міста чи села. Важливо надати якомога точніше розташування ймовірної вибухівки, а також дату і час її виявлення.
  • Якщо ви стали свідком того, що невідома особа залишає підозрілі предмети, намагайтеся якнайкраще роздивитися її і запам’ятати примітні риси: зовнішність, одяг, авто та його номерні знаки.
  • Розкажіть іншим людям про небезпечну знахідку, особливо тим, хто знаходиться поруч. За можливості, треба евакуювати їх з потенційного місця вибуху.
  • Не підходьте, не чіпайте руками та не зсувайте з місця підозрілий предмет. Це може завдати непоправних наслідків вашому здоров’ю або навіть коштувати життя.
  • За можливості позначте або огородіть місце знахідки (для огорожі можна використати різні підручні матеріали: дошки, жердини, гілки, мотузки, шматки яскравої матерії тощо).
  • Також радять відмовитися від куріння та користування засобами радіозв’язку поблизу місця, де знаходиться імовірна вибухівка.
  • Спробуйте забезпечити підозрілий предмет охороною, яка б спостерігала за ним доти, доки на місце не прибуде поліція, рятувальники чи представники тероборони. При цьому варто перебувати на безпечній відстані від підозрілого предмета.

Зберігайте спокій та бережіть себе.

Коментарі
Loading...