“Он еб…й, Владимир Путин, чтобы вы поняли”, – 27 лютого 2015 року біля стін Кремля вбили російського опозиціонера Бориса Нємцова

“Для нас, українців, Борис Нємцов назавжди залишиться патріотом Росії і другом України. Він своїм життям довів, що це можна поєднати — варто лише захотіти”, – Петро Порошенко.

27 лютого 2015 року, приблизно о 23-й годині 40 хвилин на Великому Москворіцькому мосту біля Кремля  чотирма пострілами у груди, голову і серце  вбили російського опозиціонера Бориса Нємцова.

14 червня 2010 року Борис Нємцов та його партнер по партії «Солідарність» В. Мілов оприлюднили доповідь «Путін. Підсумки 10 років», яка висвітлювала результати діяльності В. Путіна за час його перебування при владі як президента, а потім прем’єр-міністра Росії.

Тираж 48 сторінкової доповіді становив мільйон екземплярів. Нємцов наголосив, що ця доповідь для мешканців усіх регіонів Росії.

Остання доповідь Бориса Нємцова «Путін. Війна» стосувалася подій на сході України. Джерелами Нємцова були люди, які представляли інтереси родичів загиблих російських солдатів, яким не виплачували обіцяні компенсації. За словами опозиціонера І. Яшина, наприкінці січня вони неформально звернулися до Нємцова, щоб він чинив тиск на Міноборони й допоміг домогтися виплат.

За їхніми словами, російські солдати масово гинули на території України у два періоди. Перша хвиля трун з «Вантажем-200» пішла в Росію влітку 2014 року, коли українська армія пішла в наступ і звільняла один за іншим міста у Донецькій та Луганській областях. Наступ було зупинено після прямого втручання частин російської армії. Коли приховувати присутність російських військових у зоні конфлікту стало неможливо, Міноборони придумав версію, що вони поїхали воювати у свою «відпустку». Значні втрати з обох сторін були в боях під Іловайськом.

Друга хвиля трун пішла в Росію в січні і на початку лютого 2015 року. 

Доповідь «Путін. Війна» було опубліковано 11 травня 2015 року. У доповіді йшлося, що на війну на сході України було витрачено близько 53 мільярдів рублів з російського бюджету.

На думку тодішнього заступника генсека НАТО Олександра Вербшоу, вбивство Бориса Нємцова “так чи інакше пов′язане з його твердою позицією щодо військової участі Росії та провокацій на сході України у 2014 році”.

 

 

 

 

Коментарі
Loading...