Озеро Світязь всихає через зміни клімату, – екологи

Засихання найглибшого  в Україні озера Світязь у Волинській області непокоїть не лише фахівців. Сумно спостерігати, як змінюється краєвид і обриси улюбленого озера й багатьом українцям, які  люблять відвідувати це унікальну місце.  Ще восени вчені сподівалися, що  зима та сніг поліпшать стан озера, відновлять його водний баланс, пише Ресурс.

Нещодавно блогер  Денис Казанський  розмістив на своїй сторінці у Facebook  найсвіжіші фото з цих місць.

facebook/Денис Казанський

facebook/Денис Казанський

Рівень води в озері  катастрофічно зменшується / facebook/Денис Казанський
Фото facebook/Денис Казанський

“Узбережжя Світязю тепер місцями нагадує колишнє Аральске море, яке зараз майже повністю зникло. Вода відступила метрів на 50”, – зазначив він.

За словами Казанського, за минулий рік через спеку з озера випарувалося води більше, ніж надійшло.  У поєднанні з кліматичними чинниками це вплинуло на рівень води.

Найпершою причиною  такого стану Світязя екологи вважають засуху, відсутність цього року опадів. Рясних дощів тут не було ні влітку, ні восени. Рівень води впав в усіх озерах Шацького поозер’я. Міліє Світязь уже не вперше. Таке було в сімдесятих роках минулого сторіччя через засуху. Але вже в наступні роки рівень води в озері повернувся до норми. Щоправда, такого обміління як цього року, місцеві не пригадують. Тепер, кажуть фахівці, без допомоги людини зарадити проблемі не можливо.

Ще однією з причин обміління вважають застарілу меліоративну систему. Загалом на Шацьких озерах 24 гідроспоруди і майже всі вони потребують ремонту. Через канал вода зі Світязя потрапляє до сусіднього озера Луки-Перемут. І поки шлюз тут не відремонтовано, його функцію виконують просто мішки з піском. Правда, стримувати зараз нічого – води у каналі немає. На ремонт кількох шлюзів гроші вже виділили. Щодо інших – кажуть, шукатимуть кошти за потреби, пише Уніан.

Вода відійшла від берега уже на сотню метрів / фото konkurent.in.ua
Таким озеро побачили журналісти у жовтні 2019 р. фото Конкурент

 

 

 

 

 

Коментарі
Loading...