Парламент хоче звільнити омбудсменку Людмилу Денисову

Про ймовірну відставку повідомила сама Людмила Денисова під час пресконференції. Завтра, 31 травня ВР має розглянуте це питання, висловивши недовіру омбудсменці, пише Ресурс, з посиланням на Радіо Свобода.

«За моєю інформацією, Офіс президента не влаштовує моя активність як омбудсмена, активна діяльність, спрямована на збирання та аналіз інформації про порушення прав людини на тимчасово окупованих територіях», – каже Денісова і важає  такі дії  незаконними.

Як повідомляє видання LIGA.net, троє співрозмовників у керівництві фракції Слуга народу підтвердили цю інформацію. Серед причин  недовіри – незадовільна робота Денісової щодо обміну полоненими.

«Вона була повністю відсутня в процесі обмінів. Не пов’язувалась із переговорною групою, але коментувала дуже активно. І коментувала багато зайвого», – пояснив один із керівників СН.

Так, 25  травня представниці українських медіа та журналістки публічно звернулися до Людмили Денісової і закликали скоригувати комунікацію про статеві злочини під час війни, зокрема перевіряти факти перед публікацією та уникати надмірної деталізації злочинів.

Вони наголосили, що через  доступність і публічність  подібна інформація має бути коректною, з належною доказовою базою, за умови дотриманням етичності,  конфіденційності та безпеки потерпілих, цитує Ресурс  Детектор медіа.

Також відомо, що звільнення планується провести за допомогою закону про особливості державної служби у воєнний час, ухвалений 12 травня. Саме він дає можливість звільнення з такої посади через висловлення недовіри.

Не менш цікавою є інформація щодо  нових кандидатів на посаду. Це нардепи від «Слуги народу» – Микола Тищенко, Мар’яна Безугла та Олександр Качура. Четвертий кандидат – уповноважена президента з питань забезпечення прав захисників України Олена Вербицька.

 

Коментарі
Loading...