По дну Сімферопольського водосховища можна гуляти, – блогер

Окупаційна влада Криму визнає, що води там вистачить хіба що до середини літа, якщо не підуть рясні дощі.

Відсутність дніпровської води, яка надходила на півострів через Північно-Кримськийканал, а також зима з малою кількістю опадів, призвели до того, що наразі фізичне заповнення кримських водосховищ становить приблизно третину від необхідного.  Такі дані групи «Інформаційний спротив».

За даними кримських водоканалів, сумарний запас води у сховищах складає 113,7 мільйона кубів, що на 98 мільйонів менше норми.

“Я такого ще не пам’ятаю. Були посухи, але не до такої міри, щоб до середини водосховища можна було дійти по дну. Рівень води падає і в колодязях. Влітку нічим буде поливати городи, а без них ми не проживемо”, – скаржиться житель Сімферополя Микола.

Кримський блогер Заїр на своєму каналі в YouTube повідомляє, що на початку березня їздив на Сімферопольське водосховище, повідомляє Уніан.

Сімферопольське водосховище після посухи / Youtube Zair Bakkal
Сімферопольське водосховище до посухи / Youtube Zair Bakkal
Сімферопольське водосховище після посухи / Youtube Zair Bakkal
Сімферопольське водосховище після посухи / Youtube Zair Bakkal

Нині там можна  легко прогулятися по дну.

У водосховищах Криму зараз критично малий запас води. Вважаю, що не можна зволікати з введенням режиму надзвичайної ситуації, щоб зменшити наслідки посухи. Приміром, у Бєлгородському водосховищі залишилося 8 мільйонів кубів води. Щосекунди з нього скидається 2,5 куба води у Північно-Кримський канал. Це означає, що вода закінчиться до кінця травня – початку червня. І що буде із забезпеченням нею Керчі, Судака, Феодосії, селищ східного Криму?” – написав у Facebook директор відомого парку левів “Тайган” Олег Зубков, який підтримав у 2014 році окупацію Криму.
Жителі півострова запасаються водою ще з весни. У багатьох на городах стоять великі бутлі і бочки, куди набирають воду для поливу рослин. Деякі вже переселяються в інші місця, де є свердловини і можна качати воду.
На городах Партеніта / Facebook Андрія Яркова
На городах Партеніта / Facebook Андрія Яркова

Через воду на півострові розпалюються цілі конфлікти.

“Щоб збирати воду, окупантам необхідно вкладати гроші: будувати водогони, очисні споруди. Вони цього робити не хочуть. Вони економлять на жителях Криму, їм краще витрачати гроші на війну”, – вважає екс-депутат Ради Андрій Сенченко. 

Також він вважає, що якщо Україна погодиться подавати воду на півострів, окупанти в Криму залишаться надовго. А зекономлені кошти вони знову будуть витрачати на війну з Україною.

6 травня новопризначений прем’єр-міністр Денис Шмигаль на своїй сторінці у Фейсбук написав, що воду в окупований Крим треба подавати, бо там живуть українці,  а Крим — це Україна.

Попри критичну ситуацію з водою в Криму, віце-прем’єр  Олексій Резніков прокоментував сьогодні в інтерв’ю Інтерфакс-Україна, що Україна на півострів воду не поставлятиме.

«Ніхто нічого не збирається відновлювати. Є проста відповідь: після деокупації в наш Крим ми поставляємо нашу воду», — заявив віце-прем’єр.

Він додав, що згідно з Женевською конвенцією, РФ зобов’язана забезпечити всі гуманітарні запити цивільного населення окупованого Криму.

 

 

Коментарі
Loading...