По всій країні знову масово гинуть бджоли

Пасічники не можуть пригадати року, коли б загинуло стільки бджолосімей, як у 2019 р. Вони звинувачують аграріїв, мовляв ті обробляють поля забороненими інсектицидами. Про це йдеться в сюжеті ТСН.Тиждень.

Те, що діється зараз, на початку 2019 р., масова загибель бджіл пішла — це справді сьогодні катастрофа», — переконаний експортер меду Валентин Паньковський.

Аграрії ж відкидають звинувачення. А тим часом український мед, який іде на експорт може містити залишки отрути. Відбракований європейцями мед від хворих уже бджіл потрапляє на наші прилавки.

«На експорт попадає чистий мед. А цей мед, що повертається до пасічника, його ж пасічник не з’їдає ж. Може якусь частину на самогонку пережене, а більшість реалізовується на базарі, та навіть в торговельних мережах», — попереджає Валентин Паньковський.

У Славуті Хмельницької області, нещодавно загинули кілька сотень бджолосімей. І це не подинокий випадок. Таке трапляється у всіх куточках України.

У селі Шевченко, що за 10 кілометрів від Славути пасічник поскаржився на загибель своїх бджіл. Після посівної він не дорахувався 40 бджолосімей.

Пасічники з Шевченко, Міньковець і Перемишля подали проби загиблих комах та ґрунту і насіння рослин із сусідніх полів до лабораторії.

Агрокомпанія, що орендує землі навколо сіл із мертвими бджолами, стверджує, що обробляє посіяну тут сою лише дозволеними засобами.

Як запевняють жителі сіл, у цій місцевості страждають не лише комахи, а і дерева, і люди, пише “Ресурс“.

Бджоляр Андрій Данилюк оприлюднив результати лабораторних досліджень з Київського інституту екогігієни і токсикології. І у посівному насінні сої з сусіднього поля виявлено три види пестицидів. Вони цілком збігаються із залишками отрути у підморі бджіл.

Зокрема, пестицид інсектицидної дії фіпроніл з його пасіки перевищував смертельну для комах дозу у 15 разів. Та навіть маючи на руках докази внесеної у землю отрути агрокомпанія не поспішає покрити збитки. Там засумнівалися в об’єктивності аналізів.

Пасічники переконані, що необхідно ввести державне врегулювання інтересів бджолярів, селян і агровиробників.

Найперше, запам’ятати: рятувати пасіку з біди, при нинішніх законах, доведеться господареві. І перший крок — фіксування злочину, формування комісії з усіх зацікавлених осіб, відбір проб з пасіки і поля — ці дії треба здійснити негайно після лиха. А от далі — організація дієвої спілки бджолярів, захисту своїх інтересів на законодавчому рівні і внесення врешті до закону норми про кримінальну відповідальність сільгоспвиробників за отруєння бджіл, а тим самим і людей.

Коментарі
Loading...