Починайте “День без поліетилену”

3 липня усі небайдужі до проблем довкілля можуть приєднатися до всесвітньої акції «День без поліетилену», пише Ресурс з посиланням на прес-службу мерії Києва.

Чисте довкілля починається з кожного двору, дому, родини.  Для початку свідомо відмовтеся від  купівлі поліетилену, накопичення цього сміття вдома, розповідайте і нагадуйте друзям, родичам про небезпеку, яку несе пластик усьому живому в природі,  сортуйте сміття і навчайте цього дітей.

«Саме в цей день, 3 липня, спробуйте повністю відмовитися від пластикових пакетів. Візьміть екоторбу, паперовий пакет або навіть модну в’язану сумку «авоську». Чудова і безпечна для навколишнього середовища альтернатива. Інформуйте друзів, викладайте фото в соціальні мережі – просувайте ідею «екологічного» способу життя »- закликав начальник управління Андрій Мальований.

Приєднатися до акції можуть як покупці, громадські організації, так і закладу, супермаркети, магазини, ринки та інші торгові точки.

Історії поліетилену більше 100 років. Одні кажуть, що його винаходив німецький вчений Ганс фон Пехманн. Інші стверджують, що російський вчений Г. Густавсон. Але, ці відкриття були недооцінені і забуті. У 1933 році інженери Ерік Фосетт і Реджинальд Гібсон створили потужності для виробництва промислового поліетилену. У 1939 році в Англії поліетилен використовувався для виробництва кабелю з поліетиленовою ізоляцією. Але хто ж відкрив для нас той поліетилен, який застосовується в даний час і так шкодить екології.
Перший поліетиленовий пакет з’явився в США в 1957 році. Це був просто фасувальний пакет для хліба. Він сподобався споживачам. Упаковка стала популярною і потіснила паперові пакети. У 1966 році вже 30% хлібобулочних виробів в США фасувалися в поліетилен, де вони довго не черствіли. Поліетиленовий бум з США плавно перетік в Європу.
У 70-х з’явилися перші пакети з ручками і вже тоді Західна Європа виробляла 11,5 мільйона пакетів в рік. На початку 80-х з’явився популярний пакет «майка» і до 1996 року поліетиленові пакети зайняли 80% ринку упаковки.

Перші поліетиленові пакети, які потрапляли в нашу країну, ставали об’єктом спекуляції. Люди дуже дбайливо ставилися до пакетів – прали, сушили. Їм було важко розлучатися з незвичайною і яскравою упаковкою – її використовували практично до повного зносу.  Ми так захопилися доступною та зручною упаковкою, що породили для себе іншу проблему -забруднення навколишнього середовища. У зв’язку з дуже тривалим періодом розпаду поліетилену наноситься непоправний збиток флорі і фауні всього світу.

З цієї причини в ряді країн використання поліетиленових пакетів в якості побутової упаковки обмежено або заборонено.

У Данії ще в 1994 році був введений податок на безкоштовну роздачу пакетів в торгових закладах і введення плати за них. Популярність на поліетиленову упаковку у покупців знизилася на 90%. Економними виявилися мешканці Данії.
У Німеччині утилізацію пакетів оплачують споживачі, а за збір і вторинну переробку відповідають продавці і розповсюджувачі.
В Ірландії після підвищення цін на пакети, почали застосовувати багаторазові сумки з тканини. А купівельна спроможність на пакети знизилася на 94%.
Гаваї, Сінгапур, Бангладеш, Тайвань, Занзібар, Танзанія, ряд штатів Індії – ввели повну заборону на використання поліетиленових упаковок або величезні штрафи на виробництво і ввезення їх.
У Фінляндії в супермаркетах встановлені автомати з прийому використаних пакетів, які служать сировиною для виробництва нових виробів із пластику. Великобританія вже восени 2004 року випустила на ринок перші в світі біорозкладні пакети для хліба. Матеріал, з якого вони зроблені, за чотири роки розкладається на вуглекислий газ і воду. В кінці 2009 року прем’єр-міністр Джеймс Гордон Браун закликав всі британські магазини замінити шкідливі пластикові пакети на паперові.
Коментарі
Loading...