3 липня усі небайдужі до проблем довкілля можуть приєднатися до всесвітньої акції «День без поліетилену», пише Ресурс з посиланням на прес-службу мерії Києва.
Чисте довкілля починається з кожного двору, дому, родини. Для початку свідомо відмовтеся від купівлі поліетилену, накопичення цього сміття вдома, розповідайте і нагадуйте друзям, родичам про небезпеку, яку несе пластик усьому живому в природі, сортуйте сміття і навчайте цього дітей.
Приєднатися до акції можуть як покупці, громадські організації, так і закладу, супермаркети, магазини, ринки та інші торгові точки.
Перший поліетиленовий пакет з’явився в США в 1957 році. Це був просто фасувальний пакет для хліба. Він сподобався споживачам. Упаковка стала популярною і потіснила паперові пакети. У 1966 році вже 30% хлібобулочних виробів в США фасувалися в поліетилен, де вони довго не черствіли. Поліетиленовий бум з США плавно перетік в Європу.
У 70-х з’явилися перші пакети з ручками і вже тоді Західна Європа виробляла 11,5 мільйона пакетів в рік. На початку 80-х з’явився популярний пакет «майка» і до 1996 року поліетиленові пакети зайняли 80% ринку упаковки.
Перші поліетиленові пакети, які потрапляли в нашу країну, ставали об’єктом спекуляції. Люди дуже дбайливо ставилися до пакетів – прали, сушили. Їм було важко розлучатися з незвичайною і яскравою упаковкою – її використовували практично до повного зносу. Ми так захопилися доступною та зручною упаковкою, що породили для себе іншу проблему -забруднення навколишнього середовища. У зв’язку з дуже тривалим періодом розпаду поліетилену наноситься непоправний збиток флорі і фауні всього світу.
З цієї причини в ряді країн використання поліетиленових пакетів в якості побутової упаковки обмежено або заборонено.
У Німеччині утилізацію пакетів оплачують споживачі, а за збір і вторинну переробку відповідають продавці і розповсюджувачі.
В Ірландії після підвищення цін на пакети, почали застосовувати багаторазові сумки з тканини. А купівельна спроможність на пакети знизилася на 94%.
Гаваї, Сінгапур, Бангладеш, Тайвань, Занзібар, Танзанія, ряд штатів Індії – ввели повну заборону на використання поліетиленових упаковок або величезні штрафи на виробництво і ввезення їх.
У Фінляндії в супермаркетах встановлені автомати з прийому використаних пакетів, які служать сировиною для виробництва нових виробів із пластику. Великобританія вже восени 2004 року випустила на ринок перші в світі біорозкладні пакети для хліба. Матеріал, з якого вони зроблені, за чотири роки розкладається на вуглекислий газ і воду. В кінці 2009 року прем’єр-міністр Джеймс Гордон Браун закликав всі британські магазини замінити шкідливі пластикові пакети на паперові.