Польщу затоплює, а в Японії гинуть від спеки

Сильні зливи знову панують на півдні Польщі, пише Ресурс. У багатьох місцевостях цього регіону підтоплені будинки та пошкодженіі дороги. Про це повідомляє TVN 24.

Від кінця минулого тижня через інтенсивні опади  закрито проїзд трасою 20 у м. Мястко на Помор’ї. Евакуйовано п’ять скаутських таборів в Малопольщі, Свентокшиському воєводстві та на Помор’ї – загалом 430 осіб, а також 100 осіб з табору в Кростенку.

фото tvnmeteo.tvn24.pl

Вода прибуває до будинків, а пожежники чистять забиті  труби  для дощового водовідведення. Протягом години  дорога місцевого значення у Вітові була затоплена, але рятувальники  швидко впорались із цим.

фото Twitter

За даними Інституту метеорології і водного господарства в районі Łysa Polana, 38 літрів води на  один квадратний метр випало вчора між 16.00-18.00. Синоптик TVN Метео Артур Чжановский , після 18:30, зливи з опадами 10-20 л / кв. м сталися в районі  Закопане,  сіл Поронін і Буковина Татшанська.

У Польщі, через сильні зливи, що тривають з минулого тижня, оголошено попередження про  повень третього (найвищого) рівня у Малопольському і Сілезькому воєводствах на півдні країни.

А в Японії –  все навпаки.  Рекордно висока температура повітря тримається в країні вже кілька тижнів, пише Ресурс з посиланням на  The Japan Times, вона сягнула позначки 41,1°С. За цей час постраждало понад 40 осіб, десятки тисяч потрапили до лікарень. Тільки за суботу, 21 липня, від теплового удару померло 11 японців. Сьогодні, 23 липня, померли ще три особи. Останній раз така спека була зафіксована 2013 року у місті Шіманто, на півдні країни.

Надзвичайна ситуація, пов’язана з підвищенням температури,  спонукала Метеорологічне агентство розповсюдити рекомендації, які закликають людей часто пити воду, уникати тривалого перебування просто неба,  вживати заходів для запобігання теплового удару.

За прогнозами, рекордна спека триматиметься в країні щонайменше до 26 липня.

Коментарі
Loading...