Пожежа у Чорнобилі. Горить “рудий ліс”

 

У Чорнобильській зоні горіло близько 10 га лісу неподалік від захороненого в 1986 році села Копачі Іванківського району.

На даний час авіація вже скинула на палаючий у Чорнобильській зоні ліс 34 тонни води.

“З них літаками АН-32П здійснено 3 скиди води (24 тонни), вертольотом Мі-8 здійснено 4 скиди води (10 тонн)».   Про це повідомляє прес-служба Головного управління Держслужби з надзвичайних ситуацій України в Київській області.

До гасіння пожежі залучено 34 од. тех. та  153 чол., з них від ДСНС 16 од. тех. та 102 чол., від ДП “Чорнобильська пуща” 17 од. тех. з них 3 трактори та 47 чол. та 2 од. тех. та 4 чол. транспортного відділення м. Чорнобиль, у тому числі авіація ДСНС (два літаки АН-32П та вертоліт Мі-8).
У коментарі  голова прес-служби управління ДСНС в Київській області Вікторія Рубан повідомила, що радіаційний фон в зоні ЧАЕС сам по собі є підвищеним, але на даний момент його перевищення немає.

Також вона додала, що на місці пожежі працюють дозиметристи для забезпечення безпеки пожежників.

Пізніше на місці пожежі у зоні відчуження ЧАЕС були знайдені смолоскипи, версія про підпал перевіряється слідчими органами.

Про це повідомили на брифінгу керівництва Державної служби з надзвичайних ситуацій щодо пожежі у Чорнобильській зоні.

“Так, дійсно на місці пожежі були знайдені смолоскипи. Зараз слідчі органи встановлюють їхню приналежність і взагалі чи мають вони відношення до цієї пожежі”, – сказав голова ДСНС України Микола Чечоткін.

Станом на 22.00  ситуація контрольована, площа пожежі окремими осередками становить близько 6 га., повідомляють у ДСНС України.

Пожежа  була зафіксована  сьогодні, 5 червня о 10.10. У зоні відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення сталося загорання сухої трави з подальшим розповсюдженням пожежі на лісовий масив площею близько 10 га.

 

Коментарі
Loading...