Пожежу на Херсонщині локалізовано

 

 «30 травня о 17:00 пожежу, що виникла на території Олешківського лісомисливського господарства, вдалося локалізувати. На даний момент ведеться патрулювання та проливка території», – йдеться у повідомленні прес-служби ДНС. Лише за два останні дні в Олешківському лісомисливському господарстві виникли дві великі пожежі: 27 травня вона охопила площу 27 га, 28 травня у Раденському лісництві пожежа охопили площу 600 га. Із вогняною стихією змагалися рятувальники, пожежні і лісівники за активної підтримки місцевого населення.  Під час пожежі авіація здійснила 116 скидів води (495,5 тонн води).

Також було задіяно:

190 чоловік і 42 одиниці техніки з 5-ти областей (Херсонської, Дніпропетровської, Запорізької, Миколаївської та Одеської);

75 чоловік та 37 одиниці техніки від лісової охорони області;

75 чоловік, 2 літаки та 1 гелікоптер було надано Міністерством оборони України.

 Ще 30 травня з цього приводу відбулося засідання Ради оборони Херсонської області, в якій взяв участь голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв разом із заступником Вадимом Чабаном. Очільник області відзначив роботу працівників лісового господарства, ГУ ДСНС Херсонської області, ГУ Національної поліції в Херсонській області, військовослужбовців Херсонського прикордонного загону та Збройних Сил України. Він також висловив окрему подяку жителям Олешківського району, які за годину мобілізували сили та спільно із вогнеборцями провели заходи з протидії пожежі.

«Причина пожеж – це людський фактор, а саме навмисний підпал. Розповсюдженню вогню сприяє сильний поривчастий вітер», – прокоментував ситуацію перший заступник начальника Головного управління ДСНС України у Херсонській області Олександр Рудницький.

«Ми маємо забезпечити максимально швидке реагування на підпали! Тому військові спільно з лісниками заступають на охорону лісів Херсонщини. Це дасть можливість збільшити периметр охорони лісів та знизити кількість підпалів», – зазначив очільник Херсонської області Андрій Гордєєв. Голова Херсонської ОДА наголосив на проведенні інформаційної роботи із мешканцями усіх населених пунктів, які знаходяться в межах загрози від лісової пожежі, а також налагоджується система оповіщення.

На засіданні Ради оборони області було прийнято рішення звернутися до Прем’єр-міністра України щодо відновлення фінансування лісів Херсонщини, адже вони є не ресурсними, а виконують захисну функцію.

У Товаристві лісівників України заявили, що через складні погодні умови та абсолютну відсутність бюджетної підтримки лісових господарств Півдня та Сходу Україна може втратити через пожежі більшість лісів у південних та східних областях країни. У зв’язку з цим Товариство лісівників України звернулося з відкритим листом до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана із проханням терміново розглянути питання фінансування лісової охорони та протипожежних заходів на Півдні та Сході за рахунок перерозподілу коштів держбюджету.

«Вже третій рік лісові господарства півдня України працюють без бюджетної підтримки. Залишилось 50% лісової охорони, на 40-50% укомплектовано працівників лісових протипожежних служб… Літо ще не почалось, а ситуація надкритична, ліси горять і в інших областях. Розумію, що із фінансуванням не все так просто. Але якщо зараз не прийняти рішення, за літо втрати можуть бути надзвичайні. Надіємося, що рішення буде прийнято», – зазначив голова Товариства лісівників України Юрій Марчук.

 

Коментарі
Loading...