Прадавній підводний ліс вчені використають для розробки нових ліків

Вчені  США знайшли залишки кипарисового лісу, який ріс на берегах древньої річки і потім пішов   під воду, йдеться у дослідженні  Office of Ocean Exploration and Research (OER),  пише Ресурс.

Вчені дослідили, що мікроорганізми, які мешкають в деревини, мають складові  для створення ліків.

Майже 60 000 років тому на березі доісторичної річки недалеко від Мексиканської затоки процвітав лисий кипарисоподібний ліс. Згодом масивні дерева росли і вмирали, їх величезні рослини падали і занурювалися в захисне покриття з торфу і відкладень.

Крім того, деревина на ділянці біля узбережжя Алабами лежала так тисячі років, створюючи ізольоване і унікальне середовище проживання для виявленниних тварин, однак особливу увагу звернули на корабельних хробаків.  

Фото Брайана Хельмута

У деревині виявили безліч корабельних хробаків, які мешкають на підводних дерев’яних конструкціях, проробляють в них ходи, які послаблюють структуру дерева. Харчуються переважно деревиною, а також деякими водоростями.  Ці морські тварини та їх симбіотичні мікроорганізми є потенційно багатим джерелом біомолекул, що володіють високою біофармацевтичної і біотехнологічної цінністю.

Саме їх фахівці зараз почали вивчати на предмет використання у фармакології. Вчені пояснили, що попередні попередні дослідження бактерій, знайдених в хробаках, допомогли у розробці  нового антибіотику.

Також вчені спробують використати нові бактерії для виробництва паперу, їжі, тканин, кормів для тварин.

Коментарі
Loading...